ردپای افراد غیر پزشک در جراحی زیبایی بینی

به گزارش جملات زیبا، رئیس هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران، نسبت به تبعات ورود افراد غیر متخصص و غیر پزشک به جراحی زیبایی بینی هشدار داد.

ردپای افراد غیر پزشک در جراحی زیبایی بینی

به گزارش گروه اجتماعی جملات زیبا، امیر آرمین سازگار، در حاشیه برگزاری هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران در مرکز همایش های رازی تهران، گفت: هدف ما از برگزاری این کنگره، به روز شدن معلومات و اطلاعات همکاران در زیر شاخه راینولوژی است.

وی اضافه کرد: مباحثی همچون جراحی پلاستیک صورت، اختلالات خواب که زیر شاخه گوش و حلق و بینی است و سایر رشته های زیر شاخه راینولوژی، در این کنگره سه روزه، مورد بحث قرار می گیرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، از جراحی راینو پلاستی به عنوان یک قسمت کوچک از جراحی های صورت و بینی و سینوس نام برد و گفت: یاد دادن صحیح این قبیل جراحی ها، از ایجاد عوارض و مسائل جراحی جلوگیری می نماید.

سازگار با عنوان این مطلب که انجمن راینولوژی وظیفه جلوگیری از ورود جراحان سایر رشته ها به این حوزه را ندارد، اضافه کرد: ما در این کنگره و انجمن، فقط پذیرای کسانی هستیم که تخصص این رشته را دارند و این وظیفه مراجع ذی صلاح است که با چنین مداخلات بین رشته ای برخورد نمایند.

فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت، با اظهار تاسف از ورود افراد غیر متخصص در رشته های غیر مرتبط، گفت: متاسفانه شاهد هستیم افرادی که جراح نیستند و بدتر از آن، پزشک نیستند، به دلیل مسائل اقتصادی، وارد این حرفه شده و مسائل و معضلاتی را برای مردم به وجود بیاورند.

رئیس هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران، اضافه کرد: ورود افراد غیر متخصص به رشته جراحی زیبایی بینی، باعث شده بعضی متقاضیان به خاطر هزینه کمتر، سراغ این افراد بروند که دچار عارضه بشوند و زندگی آن ها را بر باد بدهد.

سازگار با تاکید بر اینکه زیبایی کمتر از عملکرد نیست، توضیح داد: در خصوص بینی، این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. چون علاوه بر عملکرد بویایی و تنفسی، زیبایی صورت هم مهم است که بینی در این زیبایی سهم زیادی دارد. لذا، به زیبایی نباید کم اهمیت داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 52

به "ردپای افراد غیر پزشک در جراحی زیبایی بینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردپای افراد غیر پزشک در جراحی زیبایی بینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید