بیش از 22 هزار اصله درخت در معابر و بوستان های شمال شرق پایتخت هرس شد

به گزارش جملات زیبا، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از اجرای طرح زمستانه هرس درختان اطلاع داد و گفت: درختان معابر و بوستان های محلی و جنگلی منطقه 4 هرس و برای زمستانی سرد آماده شدند.

بیش از 22 هزار اصله درخت در معابر و بوستان های شمال شرق پایتخت هرس شد

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، حمیدرضا فرخی در این باره گفت: همزمان با برودت هوا و شروع بارش های پاییزی و زمستانی و به منظور جلوگیری از شکسته شده شاخه ها و خشکی درختان، برقراری توازن بین اندام های هوایی و زمینی درخت، حذف شاخه های خشک و بیمار، فرم دهی تاج درختان و... طرح فوریتی رسیدگی به درختان معابر، جنگل ها و بوستان های منطقه 4 اجرا شد.

او با بیان اینکه این طرح همه ساله در این زمان به منظور ارتقای سطح سلامت و آراستگی شهری اجرا می گردد، اضافه نمود: در این عملیات تا به امروز بیش از 22107 اصله درختان پهن برگ هرس پذیر در سطح نواحی 9 گانه و بوستان های جنگلی منطقه هرس شد.

فرخی در ادامه گفت: این عملیات از 24 آبانماه امسال شروع و تا اوایل اسفند ماه در معابر و بوستان های سطح منطقه ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به دیگر اقدامات در این زمینه گفت: انجام رژیم های تغذیه ای و کود دهی فضای سبز به صورت همزمان با عملیات زیرو رو کردن خاک با استفاده از کود های میکرو معدنی و گوگرد در فضاهای سبز منطقه 4 در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 931

به "بیش از 22 هزار اصله درخت در معابر و بوستان های شمال شرق پایتخت هرس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 22 هزار اصله درخت در معابر و بوستان های شمال شرق پایتخت هرس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید