بررسی تخلفات مالی عصر کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش جملات زیبا، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، در دوره شیوع ویروس کرونا سازوکارهای مالی در بسیاری از ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی برهم خورد و روش های قبلی محاسبه حقوق و پرداخت جوابگوی شرایط تازه نبود. از همین رو استفاده از فناوری های تازه مانند هوش مصنوعی برای غلبه بر این مشکل در ماه های اخیر متداول شده است.

بررسی تخلفات مالی عصر کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

اداره مالیات بر درآمد استان نیوساوت ولز استرالیا قصد دارد از یک سیستم قانونی استفاده کند که الگوهای نامنظم موجود در داده ها را شناسایی و تقویت کرده و از طریق یک فرآیند مدل سازی این الگوها را مورد بررسی قرار می دهد تا احتمال تقلب و کلاهبرداری مالی به سرعت شناسایی شود.

در استرالیا حدود 250 هزار کسب و کار مبالغی را در قالب کمک های مختلف مالی در دوره شیوع ویروس کرونا دریافت کرده اند و بررسی اینکه این مبالغ به چه شیوه ای صرف شده و آیا در این زمینه کلاهبرداری یا تقلبی اجرا شده یا خیر، به یک دغدغه مبدل شده است.

اداره مالیات بر درآمد نیوساوت ولز از سال 2018 به استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای شناسایی افرادی روی آورده که بدهی های مختلفی دارند، اما واقعاً از توان پرداخت سریع آن برخوردار نیستند و باید از اقدام قانونی علیه آنها جلوگیری شود. استفاده از هوش مصنوعی در این حوزه سالانه منجر به شناسایی 15 هزار نفر شده و برای حل مسائل آنان از روش هایی همچون هدایت شغلی، ارائه خدمات اجتماعی، مشاوره، یا توانبخشی استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1486

به "بررسی تخلفات مالی عصر کرونا با استفاده از هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی تخلفات مالی عصر کرونا با استفاده از هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید