بازار مرغ به تعادل می رسد

به گزارش جملات زیبا، با گزارش خبرنگاران، محمدعلی کمالی، سروستانی مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده 14 هزار تا 20 هزار تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 22 هزار و 700 تومان و در خرده فروشی 25 هزار و 550 تومان است.

بازار مرغ به تعادل می رسد

وی اضافه کرد: بنا بر ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی به کشتارگاه ها مبنی بر ممانعت از قطعه بندی نگرانی هایی مبنی بر قطعه بندی زیرپله ای وجود دارد که امیدواریم با اعلام نرخ منطقی بگذارند بازار فرایند عادی خود را طی کند.

کمالی سروستانی از افزایش سهمیه نهاده دامی اطلاع داد و گفت: طی ماه های اخیر به ازای هر قطعه مرغ 4 کیلو نهاده به وسیله سامانه بازارگاه در اختیار مرغدار قرار می گرفت که هم اکنون حدود 900 گرم به این میزان اضافه نموده اند که با این وجود مرغداران می توانند تا سن 45 روز مرغ خود را در واحدها نگه دارند.

وی در واکنش به عرضه مرغ با نرخ های بالاتر در بازار اضافه کرد: در شرایط فعلی، میزان تقاضا به سبب نگرانی خانوارها از آینده بازار بالا رفته که بعضی خرده فروشان هم بی انصافی نموده و مرغ را با نرخ بالای 30 هزار تومان عرضه می نمایند. این امر گران فروشی و اجحاف در حق مصرف نماینده است.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: با نگهداری مرغ تا سن 45 روز در واحدهای مرغداری به طور متوسط ماهانه 48 هزار تن به فراوری گوشت مرغ اضافه می گردد که با این وجود قیمت مرغ در بازار به تعادل می رسد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، بیان نمود: بنابر آمار حدود 130 میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری انجام شده که از این میزان حدود 220 هزار تن گوشت مرغ فراوری می گردد و این میزان با مصرف کاملا همخوانی دارد.

وی قیمت کنونی هر کیلو ذرت در بازار آزاد را 6 هزار و 500 تومان و کنجاله سویا را 11 هزار تومان بیان کرد و اضافه کرد: اگر نهاده در زمان مقرر به دست مرغدار برسد، هیچ گونه نگرانی مبنی بر کمبود عرضه در بازار نداریم.

کمالی سروستانی با بیان اینکه قیمت جوجه یکروزه نسبت به روزهای اخیر تغییری نداشته است، گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه 3 هزار و 100 تا 3 هزار و 700 تومان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 971

به "بازار مرغ به تعادل می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار مرغ به تعادل می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید