استرالیا به ژیمناست ها ویزا نداد ، شاید پناهنده شوند

به گزارش جملات زیبا، فدراسیون ژیمناستیکاز یک ماه پیش درخواست ویزا برای 3 ملی پوش کشورمان را ارایه کرد اما سفارت کشور استرالیا به بهانه های عجیب و واهی از حمله احتمال پنهاهنده شدن آنها از صدور ویزا خودداری می نماید.

استرالیا به ژیمناست ها ویزا نداد ، شاید پناهنده شوند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش جملات زیبا، رییس فدراسیون ژیمناستیک در این خصوص به ایرنا گفت: از یک ماه پیش درخواست ویزا برای 3 ملی پوش کشورمان را ارایه دادیم اما سفارت کشور استرالیا به بهانه های عجیب و واهی از صدور ویزا خودداری می نماید.

زهرا اینچه درگاهی گفت: کارشکنی در راستا اعزام ورزشکاران به مسابقات گزینشی بازی های المپیک 2020 توکیو که در ملبورن برگزار می گردد با دوره های دیگر متفاوت است. در این دوره نام سه ورزشکار برای جام جهانی ژیمناستیک که در شهر ملبورن استرالیا برگزار می گردد را اعلام کردیم. این ورزشکاران از سوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا دعوت نامه دارند اما سفارت این کشور به دلایل واهی از صدور ویزا خودداری میکند. در ایمیلی که از سوی این کشور برای فدراسیون ارسال شده مواردی ذکر شده که دور از ذهن و تصور ورزشکاران ایرانی است. در این ایمیل به شرایط مالی ایران اشاره شده و احتمال پناهندگی ورزشکاران ما را داده اند.

او با اشاره به اینکه روح المپیک بر صلح دوستی است، مطرح کرد: دلایلی که دولت استرالیا به خاطر آن ورزشکاران ایرانی را از گزینشی المپیک محروم نموده، واقعیت ندارد بلکه یک سیاسی کار محض است. سیاسی کاری که با روح المپیک و مسابقات ورزشی در تناقض است. در این زمینه از نهادهای ورزشی کشورمان مانند کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان درخواست یاری کردیم تا با یک اقدام عاجل و استفاده از دیپلماسی ورزشی این مشکل را حل نمایند.

رییس فدراسیون ژیمناستیک همچنین گفت: این رشته در ایران در آستانه تاریخ سازی است و ورزشکاران ما شانس زیادی برای المپیکی شدن دارند. از قبل برای آنان بلیت رزرو نموده بودیم و قرار بود 23 بهمن ماه به ملبورن بروند. تا این تاریخ زمان لازم برای دریافت ویزا وجود دارد و امیدوارم این مشکل با تدبیر دستگاه دیپلماسی و نهادهای ورزشی حل گردد. اگر ورزشکاران ایرانی به ملبورن بروند بدون شک امید ایران برای نخستین حضور ژیمناستیک ایران در المپیک افزایش پیدا خواهد نمود.

قرار بود سعیدرضا کیخا، عبدالله جامعی و مهدی احمد کهنی برای شرکت در جام جهانی ملبورن که یکی از مسابقات کسب سهمیه المپیک است 23 بهمن ماه راهی کشور استرالیا شوند اما تا این لحظه این کشور برای آنان ویزا صادر ننموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 229

به "استرالیا به ژیمناست ها ویزا نداد ، شاید پناهنده شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا به ژیمناست ها ویزا نداد ، شاید پناهنده شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید