کتابگردی شیرازی ها رنگ پاییزی گرفت

به گزارش جملات زیبا، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، در آستانه روز پایانی هفته کتاب و همزمان با سراسر کشور، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و مطبوعاتی و غلامرضا خوش اقبال، مشاور و مدیر روابط عمومی این اداره کل و محمد درخشان رییس اتحادیه کتابفروشان شیراز به بازدید از سه کتاب فروشی شهید مطهری، شهر کتاب و بانک کتاب شیراز، که در طرح پاییزه کتاب شرکت داشتند، پرداختند.

کتابگردی شیرازی ها رنگ پاییزی گرفت

صابر سهرابی در این بازدید، مسایل و مسائل کتاب فروشی ها را از نزدیک بررسی و با آن ها آشنا شد و گفت: همه کسب و کارهای فرهنگی و هنری از اسفند سال گذشته تا به امروز که بیماری کرونا بر کشور سایه افکند، چون در گروه شغلی 4 دسته بندی شدند، از پویایی آن ها کاسته شد و آسیب هایی چون بی کاری، کم کاری و مسائلی در فرایند درآمدزایی برای شان پیش آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به کمک های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همان روزهای نخست تا به امروز، در بازه ها و شیوه های گوناگون، ادامه داد: هم اکنون هم کتاب فروشی ها و هم دیگر کسانی که از فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دارند، می توانند از تسهیلات 4 درصد کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری بانک کارآفرینی امید در سامانه تحفه در نظر گرفته است، استفاده کنند.

سهرابی، افزود: ایده تابستانه یا پاییزه کتاب، که هر سال بیش از سال پیش، کتاب فروشی ها و مردم از آن استقبال می کنند، هم سودی برای خواهنده های کتاب دارد و هم سودی برای پخش کننده و کتاب فروشی ها دارد.

به گفته دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس، بر آن هستیم تا با پیوستن کتاب فروشی های بیشتری به این ایده های فصلی و نرم افزارهای مجازی، خرید و فروش کتاب را هم ساده تر و هم بهداشتی تر انجام دهیم.

وی افزود: این کتاب فروشی ها تا سرانجام آبان ماه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان فارس فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

در حاشیه این آیین که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گشت، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به خبرنگار ایبنا در فارس، گفت: یک روز مانده به سرانجام پاییزه کتاب 1399 آمار فروش کتابفروشی های پیوسته به این طرح، حکایت از آن دارد که در استان فارس بیش از 10 میلیارد ریال فروش از بابت طرح پاییزه حاصل شده است.

مهدی امیدبخش با بیان اینکه در این دوره از طرح فصلی 38 کتابفروشی در مرکز استان و 7 کتابفروشی در شهرستان های فارس به پاییزه کتاب پیوستند، گفت: تعداد کل فروش کتاب در استان فارس تا امروز پنجشنبه 29313جلد کتاب بوده است.

وی با اعلام اینکه کلبه کتاب جهرم و پاتوق کتاب شیراز در فهرست پرفروش ترین کتابفروشی ها بر اساس تعداد کتاب قرار دارند، افزود: فارس نسبت به دوره پیشین از فروش متفاوتی برخوردار بوده است و استقبال در شهرستان های فارس نسبت به گذشته بیشتر شده است.

یادآور می شود: در جریان پاییزه کتاب 1399 که از شنبه 24 آبان آغاز شده است، 45 کتابفروشی استان فارس مشارکت دارند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 801

به "کتابگردی شیرازی ها رنگ پاییزی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابگردی شیرازی ها رنگ پاییزی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید