چگونگی تشخیص اومیکرون از سرماخوردگی و آنفولانزا ، برترین زمان انجام تست کی است؟

به گزارش جملات زیبا، به گزارش خبرنگاران، با شیوع سویه اومیکرون امکان اینکه علائم این بیماری با سرماخوردگی یا آنفولانزا اشتباه گرفته گردد، زیاد است. گلو درد، آبریزش بینی و درد بدن می توانند از علائم سرما خوردگی معمولی، آنفولانزا یا کرونا باشند. گاهی تشخیص علائم این سه بیماری از یکدیگر سخت می گردد. اما این روزها با وجود شیوع سویه امیکرون مراجعه به بیمارستان به نسبت کم است. زیرا به نظر می رسد افراد واکسینه شده علائم خفیف تری دارند.

چگونگی تشخیص اومیکرون از سرماخوردگی و آنفولانزا ، برترین زمان انجام تست کی است؟

به نقل از سی ان ان، هر دوز تازه واکسنی که می زنید سیستم ایمنی بدن شما را علیه ویروس ها قوی تر و هشیارتر می نماید. پس عادی است که علائم خفیف تری را تجربه کنید. اما این به این معنی نیست که نباید سویه تازه را جدی بگیریم به ویژه با توجه به خطر از پا درآمدن کادر درمان.

برترین راه برای تشخیص کرونا همان تست دادن است. علائم ابتدایی سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا شبیه هم هستند. آنفولانزا و کرونا هر دو باعث ایجاد تب و حس خستگی، بدن درد، گلو درد، تنگی نفس و اسهال و استفراغ می شوند.

اما می توان کرونا را با سردرد و سرفه های خشک آن تشخیص داد. از دست دادن حس چشایی و بویایی بزرگترین هشدار کرونا بوده است اما ممکن در سویه تازه این علامت کمتر باشد.

درد در ناحیه قفسه سینه همراه با سرفه های خشک از علائم قطعی کرونا است. اگر احساس بروز علائم می کنید از خود بپرسید آیا اخیرا نزدیک افراد مبتلا به کرونا بوده اید؟ و البته سریعا تست بدهید. با توجه به شیوع سویه اومیکرون احتمال اینکه علائم شما از کرونا باشد زیاد است.

چه زمانی باید تست بدهیم؟

زمانی که آغاز به مشاهده علائم می کنید زمان انجام تست است. اگر شما در نزدیکی افراد مبتلا بوده اید اما هنوز علائمی ندارید احتمالا ویروس هنوز به قدر کافی در بدن شما رشد ننموده است که با تست سریع معین گردد. بهتر است پنج روز پس از اینکه در معرض ویروس قرار گرفتید صبر کنید.

اینکه جواب تست شما منفی باشد به این معنی نیست که شما کرونا ندارید. برترین راه تست مجدد پس از 12 تا 24 ساعت است. اگر باز هم جواب منفی بود می توانید اطمینان خاطر بیشتری از اینکه مبتلا نشده اید داشته باشید. چه سرما خوردگی گرفته باشید چه کرونا بهتر است در قرنطینه باشید. این مسئله با شیوع سویه تازه اهمیت بیشتری نیز پیدا نموده است.

بچه ها

بچه ها نیز ممکن است علائم اومیکرون را مانند بزرگسالان تجربه نمایند. اما از آنجا هنوز واکسینه کردن بچه ها زیر پنج سال تایید نشده است، بهتر است به بچه ها خود واکسن آنفولانرا بزنید تا ویروس دیگری به ویروس فعلی اضافه نگردد. از آنجا بچه ها در حال بازگشت به مدارس هستند، انجام تست از اهمیت بالایی برخوردار است.

هنوز هم ماسک زدن، رعایت بهداشت، رعایت فاصله و عدم گردهمایی در مکان های سربسته در جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس بسیار موثر است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1446

به "چگونگی تشخیص اومیکرون از سرماخوردگی و آنفولانزا ، برترین زمان انجام تست کی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی تشخیص اومیکرون از سرماخوردگی و آنفولانزا ، برترین زمان انجام تست کی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید