چگونه به وسیله ازدواج به کانادا مهاجرت کنیم ؟

به گزارش جملات زیبا، اقامت و مهاجرت به کانادا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است. برای اقامت به این روش باید مراحلی را پشت سر گذاشت. با ما همراه باشید تا شما را با قوانین و مراحل مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج آشنا کنیم.

چگونه به وسیله ازدواج به کانادا مهاجرت کنیم ؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

چگونگی اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج

یکی از مهمترین انواع اقامت و مهاجرت را می توان مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج دانست. در ایران تعریف همسر کاملا معین است. همسر به کسی گفته می شود که به عقد شما درآمده و نام او در شناسنامه تان است.

در کانادا تعریف همسر کمی پیچیده تر است. در کانادا همسر می تواند از جنس مخالف شما باشد و یا با شما هم جنس باشد. ضمناً اسپانسرشیپ کانادا نه تنها برای همسر عقدی امکان پذیر است، بلکه شامل شریک زندگی فرد نیز می شود.

یعنی کسی که حداقل یکسال با هم روابط زناشویی داشته اند، هرچند رسما به عقد یکدیگر در نیامده اند.

مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج با دو حالت امکان پذیر است. ازدواج صوری یا ازدواج حقیقی. که در اصل شما وانمود می کنید که ازدواجتان حقیقی است حتی اگر صوری باشد، که مسلما در صورت اطلاع یافتن سفارت و دولت کانادا از این که ازدواج شما صوری است، تبعات قانونی برای هر دو نفر خواهد داشت.

نحوه مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج

شرایط مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج

این که همسر متقاضی در داخل یا خارج از کانادا زندگی کند اهمیت ندارد. چه همسر متقاضی شهفرایند کانادایی باشد یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد فرقی نمی نماید. طی دو حالت امکان اقدام برای مهاجرت کانادا به وسیله اسپانسرشیپی همسر می باشد.

اما در هر دو صورت باید پیش از ورد متقاضی به کانادا، او در کانادا باشد. هر دو نفر حداقل 18 سال داشته باشند. مدارکی برای اثبات رابطه واقعی ارائه شود تا 3 سال بعد از ورود متقاضی به کانادا، همسر او تعهد و توانایی اسپانسری او را از بابت هزینه ها داشته باشد.

کسی که می خواهد اسپانسر شود، زندانی، تحت پیگرد قانونی و یا ورشکسته اقتصادی نباشد.

مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج چه شرایط و قوانینی دارد ؟

مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج صوری

در خصوص مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج صوری نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که اگر سفارت و یا دولت کانادا به شما و همسرتان شک نمایند پفراینده شما رد می شود و همچنین عواقب قانونی مانند دادگاه در انتظار شما خواهد بود که باعث لغو شهفرایندی و اقامت دائم همسر شما و اخراج هردوی شما از کانادا می شود.

تذکر بسیار مهم: اقامت افراد در دو سال اول مشروط است، یعنی این که اگر از همدیگر طلاق بگیرند اقامت فرد متقاضی مهاجرت به کانادا لغو خواهد شد.

چگونگی مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج صوری

درخواست اسپانسرشیپ همسر

درخواست اسپانسرشیپ زمانی که همسر خارج از کاناداست:

هر شهفرایند کانادایی که مقیم کانادا و یا خارج از کانادا باشد می تواند برای اخذ اقامت، اسپانسر همسر خود شود. البته اگر همسر خارج از کانادا مقیم است، باید متعهد شود که به محض اینکه درخواست اسپانسرشیپ او مورد تایید نهاده شد و ویزای اقامت دائم او صادر شد، به کانادا بر می شود.

درخواست اسپانسرشیپ زمانی که همسر در کاناداست:

این فرآیند به این معناست که همسر قبل از آغاز فرایند درخواست و زمان آغاز آن به وسیله یک ویزا یا مجوز معتبر، در کانادا حضور دارد و یا اینکه در خود کانادا ازدواج می نمایند و فرایند درخواست را در آن جا آغاز می نمایند.

در هر صورت، اگر در خود کانادا ازدواج کردید، باید اصل گواهی ازدواج تان را از استانی که در آن ازدواج نموده اید دریافت کنید و کپی این گواهی را به همراه فرم درخواست اسپانسر شیپ به عنوان مدارک اسپانسیرشیپ داشته باشید (نیازی به اصل گواهی ازدواج نمی باشد).

در برخی از استان ها این امکان وجود دارد که با پرداخت هزینه اضافی، فرایند رسیدگی به پفراینده را تسریع بخشید. فرایند پرداخت برای شما خیلی بهتر است و از نظر زمانی قطعا برد خواهید کرد، چرا که فرایند 6 هفته ای و یا بیشتر برای دریافت گواهی ازدواج از طرف استان مورد نظر، تنها یک هفته به طول خواهد انجامید.

گفتنی است که همسر بهتر است طی گذشت فرایند درخواست از کانادا خارج نشود.

چگونه برای اسپانسرشیپی همسر درخواست دهیم ؟

مراحل اقامت و مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج

مراحل اقامت و مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج به طریق ذیل است:

شخص مقیم کانادا باید برای اسپانسر کردن همسرش Apply کند.

همسر شخص، باید برای دریافت ویزای PR کانادا Apply کند.

که هردوی مدارک مربوط به این دو مرحله همراه با هم باید از داخل کانادا برای اداره مهاجرت پست شود، اداره مهاجرت کانادا در 2 مرحله مدارک را چک می نماید.

برای هر فرد 4 فرم وجود دارد که باید تکمیل نمایند، که در خصوص اطلاعات شخصی مانند شغل و خانواده و تعداد خواهر و برادر و… است و فرمی هم در خصوص نحوه آشنایی و ازدواج 2 طرف می باشد.

نکته مهم در فرستادن مدارک ازدواج برای اقامت کانادا این است که باید آنقدر کامل باشد که بتواند آفیسر ویزا را قانع کردن کند که ازدواج واقعی است.

موارد شک برانگیز که معمولا باعث ایجاد شک در فرایند مهاجرت به وسیله ازدواج به کانادا می شود، فاصله سنی زیاد دو نفر، تفاوت زبان، تفاوت در دین و ... مواردی که به قانع کردن آفیسر سفارت برای صدور ویزای ازدواج کانادا یاری می نماید شامل فرستادن عکس های خانوادگی مثل مهمانی ها و مسافرت های گروهی می باشد.

برای مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج چه مراحلی را باید طی کرد ؟

مدارک لازم جهت اقامت و مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج

مدارک لازم جهت اقدام برای ویزای ازدواج کانادا، به توضیح ذیل می باشد:

  • کارت سرانجام خدمت مرد
  • کپی از تمام صفحات پاسپورت
  • کپی از کارت PR شخص اسپانسر
  • نامه عدم سوء پیشینه مرد
  • عقد نامه
  • کارت ملی مرد
  • شناسنامه هردو طرف

توجه داشته باشید که در خصوص مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج، برعکس مهاجرت های دیگر که مدیکال بعدا انجام می شود، در خصوص ازدواج مدیکال باید همراه با بقیه مدارک فرستاده شود.

اخذ اقامت کانادا به وسیله ازدواج چه مدارکی می خواهد ؟

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 590

به "چگونه به وسیله ازدواج به کانادا مهاجرت کنیم ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه به وسیله ازدواج به کانادا مهاجرت کنیم ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید