آمار بازدید از موزه ملی ایران اعلام شد

به گزارش جملات زیبا، ایسنا/ براساس خبر و گزارش های بدست رسیده، آمار بازدید از موزه ملی ایران اعلام شد.

آمار بازدید از موزه ملی ایران اعلام شد

قضیه چیست؟

جبرییل نوکنده، مدیرکل موزه ملی ایران گفت: بیشترین حضور در این موزه به روز چهارم فروردین با ثبت 741 نفر بازدید اختصاص داشته است.

موزه ملی طبق آمار دفتر برنامه ریزی و بودجه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جزء 10 اثر تاریخی پربازدید ایران تا پیش از شیوع ویروس کرونا معرفی شده است. این موزه در نوروز سال 99 بدنبال همه گیری ویروس کرونا تعطیل شد و بازدیدی نداشت، اما در نوروز سال 98 طبق اعلام روابط عمومی موزه ملی، 60 هزار و 527 نفر از آن بازدید کردند که 57 هزار و 251 نفر بازدیدنماینده ایرانی و 3266 نفر بازدیدنماینده خارجی بودند. درحال حاضر ورود گردشگران خارجی به ایران با توقف صدرو ویزای توریستی به دنبال شیوع ویروس کرونا امکان پذیر نیست.

مدیرکل موزه ملی ایران نیز گفت: با توجه به همه گیری ویروس کرونا در مقایسه با سالهای قبل شاهد افت کمی بازدیدنمایندگان بوده ایم. تمام بازدیدها براساس نوبت های از پیش معین شده و براساس شیوه نامه بازدید موزه ملی ایران در زمان بحران شیوع کرونا اجرا شده است و جا دارد بخاطر همدلی بازدیدنمایندگان عزیز در حفظ و صیانت آثار تاریخی و همیاری در کنترل شرایط ویژه ای که ویروس کرونا همه چیز را تحت الشعاع قرار داده سپاسگزاری کنیم.

او اضافه نمود: کارکنان موزه ملی ایران در بخش های مختلف با حضوری مضاعف، مهربان و همتی درخور تقدیر در روزهای تعطیل نوروز تمام کوشش خود را بکار گرفتند تا استقبال شایان و مناسبی از مهمانان نوروزی بعمل آورند و بخصوص با توجه به شرایط متاثر از کرونا، فضایی امن و مطمئن را برای بازدید علاقمندان مهیا ساخته و رضایت بیشتر فرهنگ دوستان را جلب نمایند.

به گفته نوکنده، موزه ملی ایران در کنار بازدیدهای روزانه با فراوری محتوای فرهنگی در صفحات رسمی مجازی نیز فعال بود تا همچون سال گذشته بخشی از محدودیت های بازدید موزه ناشی از شیوع کرونا را جبران کند.

منبع: همگردی
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1040

به "آمار بازدید از موزه ملی ایران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار بازدید از موزه ملی ایران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید