شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان

به گزارش جملات زیبا، ویزای جاب سیکر آلمان

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در خصوص ویزای جاب سیکر آلمان بپردازیم اگر به دنبال اخذ ویزای جاب سیکر آلمان هستید و یا می خواهید در این مورد اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته است که از لحاظ اشتغال در شرایط بسیار ایده آلی قرار گرفته است و لذا در طول سال از کشورهای مختلف جهان به منظور جستجوی شغل مراجعه نماینده زیادی دیده می گردد. ویزای جستجوی کار آلمان مختص کسانی است که قصد دارند با حضور در این کشور برای خود شغلی را پیدا نمایند.

شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

ویزای جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان یا همان ویزای جستجوی کار آلمان برای کسانی که از طرف یک کارفرما در کشور آلمان دعوتنامه ندارند و قصد حضور در کشور آلمان برای یافتن شغل مورد نظر خود هستند مناسب می باشد. اگر شما پیروز به اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شوید به مدت 6 ماه فرصت دارید تا در این کشور به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید. در صورتی که در این مدت پیروز به یافتن شغل مورد نظر خود شدید و با کارفرما قرارداد بستید، می توانید ویزای آلمان را دریافت کنید و پس از 3 سال اقامت می توانید پاسپورت این کشور را اخذ کنید. از آنجا که در کشور آلمان رشد جمعیت منفی است دولت این کشور به وسیله ویزای جاب سیکر آلمان متخصصان ماهر و با تجربه را جذب می نماید و کسانی که در رشته خود مهارت کافی داشته باشند از شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل در این کشور برخوردار هستند.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان

برای دریافت ویزای جستجوی شغل آلمان یا همان جاب سیکر احتیاجمند یک سری شرایطی هستید در صورتی که شغل های مورد احتیاج در آلمان با تحصیلات و سابقه شغلی شما مرتبط باشد برای دریافت ویزای جاب سیکر می توانید اقدام کنید. مهمترین شرایط برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان موارد ذیل هستند:

 • حداقل مدرک لیسانس که دارای تاییدیه ZAB باشد
 • حداقل 2 سال سابقه کار در ارتباط با رشته تحصیلی به همراه بیمه تامین اجتماعی داشته باشید.
 • تسلط کافی به زبان آلمانی حداقل سطح A2 و یا زبان انگلیسی با نمره IELTS 5.5 داشته باشید. (در صورت نداشتن مدرک زبان تسلط نسبی به یکی از دو زبان آلمانی یا انگلسی نیز برای دریافت ویزا جاب سیکر کافی است.)

در صورتی که با این کشور آشنایی بیشتری داشته باشید و یا در زمینه شغل و رشته تخصصی خود با شرکت های معتبر در ارتباط باشید از شانس بیشتری برای دریافت این ویزا برخوردار هستید.

فرایند اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

به منظور دریافت ویزای جاب سیکر آلمان در ابتدا لازم است که از سفارت این کشور در تهران وقت سفارت گرفته گردد. مدت زمانی که سفارت آلمان برای ویزای جاب سیکر آلمان این کشور وقت سفارت ارائه می دهد در حدود 12 تا 15 ماه می باشد که می توانید در این زمینه برنامه ریزی خود را داشته باشید. زمانی که می خواهید به سفارت این کشور مراجعه کنید برای تسریع فرایند صدور ویزا باید تمامی مدارک را به همراه داشته باشید و پیش از مراجعه و صدور وقت سفارت نیز باید مدارک شما توسط سفارت این کشور تایید گردد.

زمانی که در وقت معین شده سفارت این کشور حاضر می شوید علاوه بر دریافت مدارک مورد احتیاج مصاحبه ای نیز انجام خواهد شد و سوالاتی درباره دلایل سفر و تخصص شما پرسیده می گردد که در نهایت صداقت باید به آنها جواب دهید. پس از اتمام مصاحبه فرایند آنالیز پفراینده شما شروع خواهد شد و نتیجه آن یک تا دو ماه بعد اعلام می گردد و در صورت موافقت در زمان مقرر لازم است که به سفارت آلمان مراجعه نموده و برای دریافت ویزای خود اقدام کنید.

شرایط ویزای افراد تحت تکفل

یکی از مهمترین سوالاتی که در خصوص ویزای آلمان پرسیده می گردد این است که اگر شخصی پیروز به اخذ ویزای آلمان این کشور گردد آیا به همسر و یا فرزندان وی نیز ویزا داده می گردد؟ ویزای جاب سیکر آلمان فقط برای شخصی که دنبال کار در این کشور است صادر می گردد و پس از اینکه شغل مورد نظر خود را پیدا کردید و ویزای کار این کشور را دریافت کردید می توانید برای همسر و و فرزندان زیر 17 سال خود نیز ویزا بگیرید که ویزای الحاق نام دارد. با دریافت این ویزا همسر و فرزندان شما با شرط سنی گفته شده می توانند به کشور آلمان سفر نمایند.

شرایط اخذ ویزای الحاق همسر و فرزندان

زمانی که شما شغل مورد نظر خود را پیدا کردید باید خانواده شما به منظور دریافت ویزای الحاق به سفارت آلمان مراجعه نمایند و برای دریافت این ویزا باید قرارداد رسمی شما با کارفرما به همراه 3 فیش حقوقی اخیر ارائه گردد. یکی از شرایط دریافت ویزای الحاق این است که همسر شما مدرک زبان آلمانی سطح A1 را داشته باشد. مدت زمانی که برای دریافت ویزای الحاق طول می کشد در حدود 10 ماه است. به همین منظور باید زمانبندی های لازم را انجام دهید تا زمانی که خانواده شما به سفارت آلمان جهت دریافت ویزا مراجعه می نمایند شما 3 فیش حقوقی داشته باشید.

مزایای و معایب ویزای جستجوی شغل آلمان

مهمترین مزیت های ویزای جاب سیکر آلمان موارد ذیل می باشد:

 • انجام فرایند اخذ ویزا نسبتا کوتاه است.
 • شما می توانید در صورت تسلط نسبی مدرک زبان ارائه ندهید.
 • شش ماه فرصت به شما داده می شوید تا در آلمان برای جستجوی شغل مورد نظر خود زندگی کنید.
 • این امکان برای شما فراهم می گردد تا در یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا برای جستجوی کار مناسب حضور داشته باشید.
 • در صورتی که بتوانید ویزای کار دریافت کنید می توانید اقامت دائم داشته باشید.
 • هزینه زیادی برای اخذ این ویزا لازم نیست.

مهمترین معایب ویزای جاب سیکر آلمان موارد ذیل می باشد:

 • هیچ تضمینی برای دریافت این ویزا به وسیله سفارت آلمان وجود ندارد.
 • شما تنها پس از پیدا کردن کار می توانید خانواده خود را به وسیله ویزای الحاق به همراه خود بیاورید.
 • در صورتی که در مدت زمان 6 ماه پیروز به پیدا کردن شغل نشدید این ویزا تمدید نخواهد شد.
 • در صورتی که حتی ویزای جاب سیکر را به ویزای کار تبدیل کنید نمی توانید در این کشور ادامه تحصیل بدهید البته برای خانواده شما امکان تحصیل رایگان وجود خواهد داشت.

مدارک لازم برای ویزای جاب سیکر کشور آلمان

مدارکی که برای ویزای آلمان لازم است و باید در زمان مراجعه به سفارت این کشور ارائه گردد شامل موارد ذیل هستند:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه شناسنامه و ترجمه شناسنامه به یکی از زبان های آلمانی و یا انگلیسی
 • ارائه ترجمه مدرک تحصیلی و ریز نمرات به همراه تاییدیه وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری و همچنین تایید آن توسط سفارت
 • ارائه تاییدیه ZAB و یا Anabin برای مدارک تحصیلی به وسیله سایت و پرینت دریافت از آن
 • ارائه مدرکی مبنی بر رزرو هتل در آلمان
 • ارائه گواهی مبنی بر تمکن اقتصادی: ارزش این مبلغ باید حداقل 4320 یورو باشد و گواهی نیز باید به زبان انگلیسی توسط بانک های ایران صادر گردد. مبلغ فوق در ویزا درج خواهد شد و هنگامی که در آلمان حضور خواهید یافت باید همراه شما باشد و به حساب بلوکه شده واریز خواهد شد. اگر گواهی تمکن اقتصادی با مبلغ فوق ندارید طبق قوانین آلمان اراده یک دعوتنامه رسمی از این کشور لازم است.
 • ارائه ترجمه رسمی سابقه کار و همچنین بیمه تامین اجتماعی
 • ارائه گواهی یا مدرک مربوط به زبان انگلیسی یا آلمانی با شرایط ذکر شده
 • ارائه رزومه مناسب با فرمتی که از سوی سفارت مورد تایید قرار می گیرد
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی که حداقل در حدود 30.000 یورو پوشش داشته باشد.
 • ارائه انگیزه نامه

انگیزه نامه جاب سیکر کشور آلمان

یکی از مواردی که به همراه مدارک باید هنگام مراجعه به سفارت آلمان در زمان وقت سفارت این کشور باید ارائه گردد انگیزه نامه ویزای آلمان یا همان SOP است. انگیزه نامه در واقع متنی مبسوط است که در آن شرحی از انگیزه شخص متقاضی جستجوی کار در آلمان داده می گردد. در متنی که ارائه می گردد باید مواردی ذکر گردد از جمله اینکه در پی جستجوی چه نوع کار در این کشور با چه سمتی هستید و قصد معرفی خود به منظور پیدا کردن شغل به چه کارفرماهایی را دارید و همچنین محل اقامت شما در کدام شهر یا منطقه خواهد بود و همچنین ضرورت دارد که شما میزان دانش زبانی خود را ذکر نموده و به همراه آن مدارک مورد احتیاج را پیوست کنید. اگر با زبان آلمانی آشنایی ندارید دلایل عدم احتیاج خود به این زبان را بنویسید. اگر با شرکت هایی از آلمان در ارتباط بوده و یا همکاری داشته اید پس از ذکر کردن مدارک مرتبط را نیز لازم است تا ارائه دهید.

نحوه یافتن کار در آلمان

در مدت زمانی که در کشور آلمان حضور دارید از روش های مختلفی برای جستجوی کار در این کشور می توانید بهره ببرید از جمله این روش ها می توانیم به مراجعه به موسسات کاریابی، سازمان عمومی کاریابی، سایت های کاریابی، سایت های رسمی شرکت های عظیم، روزنامه ها، مجله های آنلاین و شبکه های مجازی اشاره کنیم.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

منبع: تاپ تراول
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 377

به "شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید