چند سوال متداول در خصوص سرماخوردگی و آنفولانزا

به گزارش جملات زیبا، با آمدن فصل سرما و افزایش بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا در میان مردم، قصد داریم بدون مقدمه، 6 سوال متداول در خصوص سرماخوردگی و آنفولانزا را مطرح کنیم و به جواب آن ها بپردازیم. این سوال ها عبارتند از:

چند سوال متداول در خصوص سرماخوردگی و آنفولانزا

چه زمانی باید در خانه استراحت کنم و سر کار نروم یا بچه خود را به مدرسه نفرستم؟

جواب: خوب، اگر فکر می کنید حال تان یا حال بچه شما به قدری وخیم است که احساس می کنید نمی توانید سر کار بروید، بهتر است در خانه بمانید. اگر بیماری شما مسری و واگیردار است، در خانه بمانید. هنگامی که اولین علائم سرماخوردگی شما شروع گردد، و تا زمانی که انتها می یابد، می توانید آن را به دیگران انتقال دهید. اما هنگامی بیماری شما مسری تر است که ویروسی باشد، حتی قبل از اینکه علائم شروع شوند. در خصوص آنفولانزا، بیماری بزرگسالان مسری تر است و از یک روز قبل از شروع علائم تا 5 روز پس از انتها علائم می تواند انتقال دهنده ویروس باشد.

چه هنگام باید به دکتر بروم؟

جواب: اگر هر علائم معمول سرماخوردگی را تجربه کردید می توانید به دکتر بروید یا اگر علائم شما به سرعتی که انتظار داشتید از بین نرفت و احساس کردید حتی با مراقبت حال شما روز به روز وخیم تر می گردد.

چگونه می توانم از انتقال سرماخوردگی به افراد خانواده یا دوستان جلوگیری کنم؟

جواب: راه های زیادی برای جلوگیری از پخش میکروب و ویروس در فضا وجود دارد. شما می توانید هر موقع که عطسه یا سرفه می کنید، با یک دستمال یا حداقل دست خود جلوی دهان و بینی خود را بگیرید و دستمال استفاده شده را فورا دور بیندازید. دست های خود را بیشتر بشویید، مخصوصا وقتی که با دست جلوی عطسه یا سرفه خود را می گیرید یا هنگامی که به چشمان، دهان و بینی خود دست می زنید. فاصله خود را حفظ کنید تا هنگام صحبت کردن بزاقتان به صورت مخاطب خود نخورد. با دیگران روبوسی و آنها را بغل نکنید. سعی کنید خانه و مخصوصا اسباب بازی کودک خود را تمیز نگه دارید.

چرا سرماخوردگی و آنفولانزا در فصل سرما افزایش می یابد؟

جواب: آب و هوای سرد باعث ایجاد سرماخوردگی نمی گردد، اما در هنگام سرما مردم بیشتر در خانه هستند و ویروس و میکروبی که از بیرون با خود می آورند را به دیگران منتقل می نمایند. بعلاوه ویروس آنفلوانزا و سرماخوردگی در مواقعی که دمای هوا پایین و رطوبت کم است، بهتر می تواند تکثیر و پخش گردد، این موضوع می تواند علت افزایش این بیماری در فصل سرما باشد.

چه باید بخورم؟

شما باید در هنگام سرماخوردگی، غذاهای سالم، سبزیجات و مایعات فراوان مصرف کنید. بعلاوه سعی کنید از خوردن تنقلات، غذاهای سرخ کردنی یا غذاهایی که هضم آنها سخت است خودداری کنید. نیازی به اضافه یا کم کردن رژیم روتین روزانه خود نیست.

اگر سرما خوردم، می توانم آمپول بزنم؟

جواب: بله، اگر احساس می کنید حالتان وخیم است یا نیاز دارید زودتر از شرایط کنونی خارج شوید، می توانید با مشورت دکتر خود آمپول تزریق کنید.

منبع: فوت و فن / health.harvard.edu
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1600

به "چند سوال متداول در خصوص سرماخوردگی و آنفولانزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند سوال متداول در خصوص سرماخوردگی و آنفولانزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید