پیش بینی شرایط اقتصاد دنیا در 2020

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران: صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از رشد اقتصاد دنیا در سال 2020 را کاهش داد و اظهار داشت انتظار دارد رشد اقتصاد دنیای در امسال میلادی به 3.3 درصد برسد که کمتر از پیش بینی 3.4 درصدی ماه اکتبر است.

پیش بینی شرایط اقتصاد دنیا در 2020

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم؛ یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول گفت، به نظر می رسد که رشد اقتصاد دنیای به کف رسیده و افت بیشتری در کار نخواهد بود، اما چشم اندازی از ترمیم اقتصادی دیده نمی گردد و ریسک های مختلف از تنش های تجاری تا شوک های زیست محیطی موجب شده تا چشم انداز اقتصاد دنیا نامطمئن گردد.

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود همچنین پیش بینی خود از رشد اقتصاد دنیای در سال 2020 و 2021 میلادی را کاهش داده که علت اصلی آن کاهش بیش از حد انتظار رشد اقتصادی هند و دیگر بازارهای نوظهور بوده است، هرچند گفته که توافق تجاری امریکا و چین امیدواری ها در خصوص سرانجام فرایند افت فعالیت های اقتصادی را بیشتر نموده است.

در حالی که جنگ های تجاری بر صادرات و سرمایه گذاری دنیای سایه افکنده، اقتصاد دنیای در سال 2019 میلادی رشدی 2.9 درصدی را به ثبت رسانده که پایین ترین نرخ رشد از زمان بحران اقتصادی دنیای تا به امروز بوده است.

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول در کنفرانسی خبری که در آستانه شروع نشست مجمع دنیای اقتصاد برگزار گردید گفت: ما هنوز به نقطه بازگشت رشد اقتصاد دنیای نرسیده ایم... واقعیت این است که رشد اقتصاد دنیای همچنان ضعیف است.

در همین چند هفته ابتدایی سال نوی میلادی ما شاهد افزایش تنش های ژئوپلتیک در خاورمیانه بوده ایم و اقتصاد دنیای تاثیرات گسترده ای از شوک های زیست محیطی به خود دیده است. ما این تاثیرات را در استرالیا و بخش هایی از آفریقا مشاهده نموده ایم.

صندوق بین المللی پول پیش بینی نموده که رشد اقتصاد دنیای در امسال میلادی به 3.3 درصد برسد که کمتر از پیش بینی 3.4 درصدی ماه اکتبر است. این موسسه همچنین پیش بینی خود برای سال 2021 را از 3.6 به 3.4 درصد کاهش داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 176

به "پیش بینی شرایط اقتصاد دنیا در 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط اقتصاد دنیا در 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید