واکنش به انتشار نسخه باکیفیت و ممیزی نشده خانه پدری ، نسخه اصلی دست چه کسانی بوده است؟

به گزارش جملات زیبا، سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد دبیرکل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر غیرمجاز آثار سینمایی تأکید کرد نسخه منتشرشده از خانه پدری در فضای مجازی تنها در اختیار تهیه کننده و لابراتوآر فیلم بوده است.

واکنش به انتشار نسخه باکیفیت و ممیزی نشده خانه پدری ، نسخه اصلی دست چه کسانی بوده است؟

به گزارش جملات زیبا به نقل از مهر، سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد دبیرکل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر غیرمجاز آثار سینمایی تأکید کرد نسخه منتشرشده از خانه پدری در فضای مجازی تنها در اختیار تهیه نماینده و لابراتوآر فیلم بوده است.

  • فیلم | اکران خانه پدری بعد از 9 سال
  • یادداشت مهدی تهرانی در باره توقیف خانه پدری | بحران توقیف و ندامتنامه اکران

او درباره انتشار نسخه باکیفیت و ممیزی نشده فیلم سینمایی خانه پدری به کارگردانی کیانوش عیاری در فضای مجازی گفت: درباره این موضوع باید کسانی که فیلم را در اختیار داشته اند پاسخ بدهند. ما پیگیری حقوقی و قضایی می کنیم و در ستاد صیانت هم در پی این هستیم که بدانیم فیلم از کدام منشأ قاچاق شده است. ما چندی پیش متوجه این ماجرا شدیم، با پلیس فتا ارتباط گرفتیم و بخشی از پیگیری های قضایی را هم تاکنون انجام داده ایم.

  • بازگشت خانه پدری به سینماها | فیلم عیاری برطرف توقیف شد

وی درباره اینکه منشأ قاچاق فیلم کجا می توانسته باشد، بیان کرد: این نسخه تنها در اختیار تهیه نماینده و نهاد فنی آن یعنی لابراتوآر بوده است. ارشاد اساساً این نسخه را در اختیار نداشته و بنابراین فیلم یا از مجرای تهیه نماینده یا لابراتوآر قاچاق شده است. همانطور هم که دیده اید نسخه منتشر شده، نسخه کامل و بدون هیچ نشانی از سوی وزارت ارشاد است. بنابراین نه شما می توانستید آن را منتشر کنید نه ما! چرا که این نسخه تنها در اختیار تهیه نماینده و لابراتوآر بوده است.

این مدیر سازمان سینمایی ادامه داد: البته من علوم غیبیه ندارم که مستقیم بگویم چه کسی این کار را انجام داده است، نمی خواهم کسی را متهم کنم اما راستا دیگری برای انتشار این نسخه وجود نداشته است. این را هم باید عنوان کنم که فیلم سینمایی رحمان 1400 هم دقیقا به همین روش قاچاق شده بود.

طباطبایی نژاد در سرانجام اظهار کرد: ما به طور کلی در ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیرمجاز آثار سینمایی اولین قدمی که برمی داریم این است که از همکارانمان در نیروی انتظامی بخواهیم از ادامه پخش فیلم جلوگیری نمایند، در دومین گام هم باید شکایت خودمان را تنظیم کنیم. جمع آوری این اثر هم به صورت فیزیکال و دیجیتال صورت خواهد گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 64

به "واکنش به انتشار نسخه باکیفیت و ممیزی نشده خانه پدری ، نسخه اصلی دست چه کسانی بوده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به انتشار نسخه باکیفیت و ممیزی نشده خانه پدری ، نسخه اصلی دست چه کسانی بوده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید