نگرانی وزارت بهداشت از موج سرمایی که می آید

به گزارش جملات زیبا، مهر/معاون کل وزارت بهداشت، با بیان اینکه نگرانی از آینده واقع بینانه است، گفت: بخش مهمی از این نگرانی متوجه کادر درمان است که تاب آوری اوج گیری دوباره بیماری را نداشته باشند.

نگرانی وزارت بهداشت از موج سرمایی که می آید

به نقل از صداوسیما ایرج حریرچی در برنامه تیتر امشب با بیان اینکه هشدارها، پیش بینی ها و محدودیت هایی که اعمال می گردد برای ترساندن شهفرایندان نیست، گفت: این اعلان ها صادقانه است و چیزی شبیه پیش بینی های هواشناسی است؛ با این تفاوت که در آن نوع پیش بینی، هیچ دخل و تصرفی نیست، اما در پیش بینی شیوع کرونا، تغییر رفتارها بر نتایج آن تأثیرگذار است.

وی اضافه کرد: فرایند نزولی فراگیری ثابت نموده که باعث نگرانی است؛ متأسفانه در طرح هایی که اجرا می کنیم و نتایج موفقی دارد، مردم بعد آن مقطع دچار نوعی ساده انگاری در رعایت دستورالعمل ها می شوند و در نتیجه چرخش ویروس از سر گرفته می گردد.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: شاهد بودیم شیوع بیماری با موارد تک رقمی شروع شد و امروز بیش از 6 هزار نفر با این بیماری درگیر هستند.

وی اضافه کرد: موج سرمایی که فردا و پس فردا ایجاد می گردد برای ما نگران کننده است، چون تجمع افراد در فضاهای بسته و خودروها باعث افزایش میزان ابتلاها می گردد و این فرایند در کشورهای مختلف هم به همین منوال است؛ به طور مثال بازگشایی مدارس در انگلیس، چنین وضعی در این کشور ایجاد نموده است.

حریرچی با تاکید بر اینکه نگرانی از آینده واقع بینانه است گفت: بخش مهمی از این نگرانی متوجه کادر درمان است که تاب آوری اوج گیری دوباره بیماری را نداشته باشند و از طرف دیگر، دستگاه های مورد احتیاج درمان این بیماران هم فرسوده شده است.

وی اضافه کرد: نکته ای که در این شرایط بسیار مهم است اینکه در پیک های جدید، زمانی که کنترل بیماری از توان کادر درمان خارج می گردد، میزان فوتی ها سه برابر شرایط پیش از اوج گیری می گردد.

معاون کل وزارت بهداشت سه دسته اقدامات را در این شرایط پیشنهاد کرد: یکی از این پیشنهادها این است که در شهرهای قرمز مستمر، تصمیمات محکم تر و سختگیرانه تر گردد.

وی گفت: مورد بعدی تشدید رعایت موارد مصوب در پروتکل ها خواهد بود و مورد سوم این است که در شرایط همه گیری بیماری های ویروسی و میکروبی، باید در شرایط نزولی شیوع، تدابیر سخت گیرانه گردد تا عامل بیماری کاملاً حذف گردد.

حریرچی در ادامه با نمایش نمودارهایی وضع فراگیری کرونا در استان های گیلان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم و گلستان را آنالیز کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 940

به "نگرانی وزارت بهداشت از موج سرمایی که می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی وزارت بهداشت از موج سرمایی که می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید