ناوهای هواپیمابر آمریکا در آب های چین مستقر شدند

به گزارش جملات زیبا، فارس نوشت: سه ناو از یازده ناو هواپیمابر نیروی هوایی آمریکا به طور هم زمان وارد آب های حوزه اقیانوس هند-آرام شدند.

ناوهای هواپیمابر آمریکا در آب های چین مستقر شدند

بیش از یک چهارم ناوهای هواپیمابر فعال آمریکا در منطقه اقیانوس هند-آرام مستقر شده اند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، دو ناو هواپیمابر اتمی نیمیتز و رونالد ریگان در حال حاضر وارد آب های اقیانوس آرام شده اند. این دو ناو حامل محموله ای به وزن 100 هزار تن شامل ده ها جنگنده، هواپیما و بالگرد شناسایی و جنگ افزارهای الکترونیک و موشک های ضد کشتی و ضد هواپیما هستند.

این ناوگروه ها در کنار ناو تئودور رزولت قرار گرفته اند که هفته گذشته پس از یک دوره ابتلای خدمه آن به ویروس کرونا سواحل گوام را ترک نموده است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتد پرس کنار هم قرار دریافت سه ناو هواپیمابر از یازده ناو هواپیمابر آمریکا در این ناحیه، امری غیرعادی است.

استفان کولر فرمانده عملیات های نیروی دریایی آمریکا در منطقه هند-آرام در این خصوص گفت: توانایی در حضور به شکلی قدرتمند بخشی از رقابت محسوب می گردد و همان طور که بارها به افرادم در اینجا گفته ام برای پیروزی در رقابت، حضور داشتن امری مهم است.

وی اضافه کرد: ناوهای هواپیمابر و ناوگروه های ضربتی نمادهای شگفت انگیزی از قدرت دریایی آمریکا است. از این که می بینم سه تا از آن ها را در حال حاضر در اینجا داریم ذوق زده هستم.

وی اذعان کرد آمریکا نمی تواند این حالت را به طور دائمی حفظ کند اما این کاری است که اگر بخواهیم می توانیم انجام دهیم.

این اقدام تحریک آمیز آمریکا در حالی انجام می گیرد که روز دوشنبه نیز وزارت دفاع تایوان به یک هواپیمای باری متعلق به نیروی دریایی آمریکا اجازه داد بر فراز این جزیره پرواز کند. حرکتی که چین آن را تحریک آمیز توصیف کرد.

قدرت نمایی آمریکا در برابر چین در حالی صورت می گیرد که مقامات پنتاگون به تازگی هشدار داده اند در هرگونه نبرد محتمل بین نیروهای ایالات متحده و چین در اقیانوس آرام، ارتش آمریکا بازنده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 536

به "ناوهای هواپیمابر آمریکا در آب های چین مستقر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوهای هواپیمابر آمریکا در آب های چین مستقر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید