ناشران اروپایی از فناوری تبلیغاتی گوگل شکایت کردند

به گزارش جملات زیبا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، گوگل در 2020 میلادی 147 میلیارد دلار از تبلیغات آنلاین درآمد داشت که این مقدار بیش از درآمد هر شرکت دیگری در دنیا است. حدود 16 درصد از این درآمد مربوط به کسب و کار نمایش یا شبکه است که در آن شبکه های اجتماعی دیگر از فناوری های گوگل برای فروش تبلیغات به وب سایت ها و اپ های دیگر استفاده می کنند.

ناشران اروپایی از فناوری تبلیغاتی گوگل شکایت کردند

کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه ژوئن تحقیقاتی درباره آن آغاز کرد که آیا گوگل سرویس فناوری تبلیغات نمایش آنلاین خود را بر تبلیغ کنندگان و ناشران آنلاین دیگر ترجیح می دهد و به آنها ضرر می رساند یا خیر.

انجمن ناشران تجاری که اعضای آن از جمله آکسل اسپرینگر و نیوز یوکی، شکایت خود را به کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده و ادعا می کنند گوگل برای ناشران مطبوعاتی محدودیت تبلیغاتی ایجاد می کند.

کریستین ون تیلو مدیر این شورا در بیانیه ای اظهار داشت: اکنون زمان آن فرا رسیده تا کمیسیون اتحادیه اروپا اقداماتی علیه گوگل وضع کند که به جای به چالش کشیدن رفتار شرکت، آن را تغییر دهد. گوگل به کنترل سراسری زنجیره ارزش فناوری تبلیغات دست یافته و سهم اش از بازار به 90 تا100 درصد رسیده است.

وستاگر که طی سال های گذشته جریمه ای 8 میلیارد یورویی (9.2 میلیارد دلار) برای گوگل مشخص کرده بود، سال گذشته تحقیقاتی درباره کسب و کار تبلیغات دیجیتال گوگل آغاز کرد.

این درحالی است که شرکت آمریکایی ادعا می کند ناشران از سرویس های فناوری تبلیغاتش سود می برند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1513

به "ناشران اروپایی از فناوری تبلیغاتی گوگل شکایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناشران اروپایی از فناوری تبلیغاتی گوگل شکایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید