منطقه گردشگری و تفریحی بندر حماد دیلم

به گزارش جملات زیبا، منطقه گردشگری و تفریحی جریزه و بندر حماد دیلم نماد منحصر به فرد گردشگری شهرستان دیلم است. این جزیره به دلیل سواحل ماسه ای مخملین و جاذبه های کم نظیر طبیعی و تاریخی از اهمیت بسزایی در گردشگری استان بوشهر برخوردار است.

منطقه گردشگری و تفریحی بندر حماد دیلم

حماد با طبیعت زیبا و بِکر، سایه سار درختان کهور، آرامش و سکوت جزیره، نرمی ماسه های دست نخورده و غروب زیبای خورشید جلوه ای وصف ناپذیر از خلقت خالق یکتا را برای دوستداران طبیعت ترسیم نموده است.این بندر با دو کیلومتر طول و 500 متر عرض در کنار جزیره های مغدر و مورو با طبیعت سرسبز و چشم نواز خود محل رشد کهور اوکالیپتوس، بید، انجیر کنار و انواع دیگر گیاهان واقع است.

بندر حماد از بنادر فعال دوره ساسانیان و اوائل دوره اسلام و از قطب های مهم مالی در ساحل خلیج فارس بوده است.این بندر مانند مناطق حفاظت شده مند، حله و نایبند محل زندگی انواع جانوران خزندگان پرندگان آبزیان و دوزیستان است.در ساحل بندر حماد و اطراف آن انواع خرچنگ های رنگی و کوچک، صدف، گوش ماهی، حلزون و نوعی ماهی دوزیست با نام محلی دشلمبو زندگی می نماید.

بندر دیلم در حدود 200 کیلومتری بندر بوشهر و شمال غربی استان بوشهر نزدیک مرز مشترک استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

در ماه های آذر، دی و بهمن آب و هوای این بندرمعتدل و بقیه سال هوائی گرم و شرجی دارد. شهرستان دیلم دارای دو بخش مرکزی و امام حسن است. امام حسن دیلم از مراکز عمده فلات قاره و بهرگان محسوب می گردد. همچنین تأسیسات مهم گازی در روستای سیاهمکان دیلم نقش مهمی در صنعت نفت و گاز دارد. از فرودگاه امام حسن در شهرستان دیلم به شهرهای تهران و شیراز پرواز وجود دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1001

به "منطقه گردشگری و تفریحی بندر حماد دیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه گردشگری و تفریحی بندر حماد دیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید