مقاله: ده مقصد برتر در بخش شمالی ایتالیا

به گزارش جملات زیبا، ورونا که بیشتر بواسطه نمایشنامه رومئو و ژولیت شناس شده است، شهری زیبا آکنده از ابنیه باستانی رومی، کاخ های رنسانسی و سازه های قرون وسطی ایست. این شهر که میان میلان و ونیز واقع شده است، نسبت به همسایگان شناخته شده ترش توجه کمتری را از سوی گردشگران تور ایتالیا دریافت کرده است. اما این به دلیل نداشتن جاذبه گردشگری نیست. ورونا به بازدیدکنندگان امکان لذت بردن از تمامی جاذبه های باستانی یک شهر ایتالیایی بدون مشکل برخورد با خیل عظیم گردشگران را بدست می دهد. اگرچه مقصد اولیه بسیاری از گردشگران، خانه ژولیت، با بالکونی که تازه به مجموعه آن اضافه شده است؛ می باشد، باید به خاطر داشت که رومئو و ژولیت شخصیت هایی ساختگی هستند و وجود خارجی نداشته اند.

مقاله: ده مقصد برتر در بخش شمالی ایتالیا

اگرچه این شهر بواسطه شهرت دیگر شهرهای ایتالایی مانند رم و ونیز تحت شعاع قرار گرفته است، یکی از جواهرات پنهان شده ایتالیا محسوب می شود. جنوا به عنوان پایتخت ناحیه لیگوریا (Liguria) واقع در کرانه شمال غربی ایتالیا، بیشتر به عنوان زادگاه کریستف کلومب از آن یاد می شود. برجسته ترین بخش جنوا، مرکز تاریخی آن با خیابان های و پر پیچ و تاب است که در هر پیچ یک اثر معماری شگفت انگیز و گنجینه ای هنری را در مقابل دیدگان آشکار می کنند. در مرکز شهر، بندر ساحلی تاریخی آن واقع شده است. در این محل کشتی های تفریحی، قایق های بادی و قایق های ماهیگری لنگر می اندازند. امروزه این بندر با مجموعه نوسازی هایی که در جهت ساخت بخش های جدیدی شامل لنگرگاهی با ظرفیت بالا برای قایق های تفریحی، اغذیه فروشی های مشرف به آب و آکواریوم جنوا انجام شده است؛ خود نمایی می کند.

این پارک یکی از بزرگترین و بهترین پارک های طبیعی محافظت شده در اروپا بشمار می آید و نام آن برگرفته از نام بلندترین قله ایتالیا Gran Paradiso است. Gran Paradiso تنها کوه از میان رشته کوه های آلپ است که تماماً میان محدوده مرزهای ایتالیا قرار گرفته است. این محل در سال 1920 به عنوان نخستین پارک ملی ایتالیا جهت حفاظت از جمعیت بزهای وحشی ،نوعی بز کوهی که بیشتر بواسطه شاخ هایش که می تونند تا ارتفاع تقریبی 91 سانتیمتر رشد کنند شناس شده است؛ انتخاب شد. این پارک بهشت کوهنوردان در اواخر فصل بهار و تابستان، زمانی که گل ها شکوفه زده اند؛ است. در طول زمستان نیز محل مناسبی برای تعطیلات و انجام تفریحاتی مانند اسکی و کوهنوردی در برف بشمار می آید.

منبع مقاله: ده مقصد برتر در بخش شمالی ایتالیا

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1327

به "مقاله: ده مقصد برتر در بخش شمالی ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: ده مقصد برتر در بخش شمالی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید