قانون گذاری در استرالیا ضد فیس بوک و گوگل

به گزارش جملات زیبا، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، قانون یادشده به صورت پیش نویس تهیه شده و هدف از این کار مقابله با انحصار رسانه ای غول های دنیای فناوری مانند فیس بوک و گوگل اعلام شده است.

قانون گذاری در استرالیا ضد فیس بوک و گوگل

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

جاش فریدنبرگ عضو مجلس نمایندگان استرالیا از ملبورن هدف از تصویب چنین قانونی را تنظیم روابط شرکت های فناوری و مؤسسان رسانه ای استرالیا دانسته است. به گفته وی شکست مذاکرات مقامات استرالیایی با فیس بوک و گوگل بعد از 18 ماه کوشش چاره ای جز وادار کردن این دو شرکت به پرداخت پول به مؤسسات رسانه ای استرالیا به وسیله وضع قانونی جدید باقی نگذاشته است.

بعضی کشورهای دیگر دنیا نیز برای حمایت از فعالان رسانه ای و نشریات خود به دنبال اقدامات مشابهی هستند. اما در هیچیک از این کشورها قانونی با چین موضوعی طرح یا تصویب نشده است.

دولت استرالیا اعلام نموده اگر مذاکرات گوگل و فیس بوک تا سه ماه دیگر برای پرداخت پول بابت بازنشر محتوای آنها در سرویس های گوگل به نتیجه نرسد، به طور قطع از تصویب چنین قانونی حمایت می نماید. انتظار می رود بحث در خصوص این قانون در مجلس استرالیا از اواخر ماه آگوست شروع گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 619

به "قانون گذاری در استرالیا ضد فیس بوک و گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون گذاری در استرالیا ضد فیس بوک و گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید