فصل دوم سریال نجلا کلید می&zwnjخورد

به گزارش جملات زیبا، سریال تلویزیونی نجلا بعد از تقاضای مختلف مردمی و صداوسیما، این روزها در حال طراحی و آماده کردن فیلمنامه فصل دوم اند تا 1400 فراوری شروع گردد.

فصل دوم سریال نجلا کلید می&zwnjخورد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، نجلا تلویزیون را وارد اربعین سرخ کرد، بسیاری از خوزستانی ها و آبادانی ها و حتی دیگر شهرهای ایران با این سریال ارتباط برقرار کردند. برای اولین بار سریالی با مضمون اربعین ساخته می شد و کارگردان جوانی که برای تئائری ها بیشتر از تلویزیونی ها شناخته شده است. خیرالله تقیانی پور کارگردان این مجموعه تلویزیونی به ایده اولیه این سریال اشاره نمود.

او با اشاره به اینکه در پیاده روی اربعین به فکر افتادم نجلایی ساخته گردد، گفت: جالب است که داستان نجلا و رسیدن به اربعین چطور شکل گرفت در دل پیاده روی هایی که خودم می رفتم در ذهنم بود که اینجا می گردد فیلم جاده ای خوبی ساخت، تا اینکه یکی از دوستان ما را به دفترش دعوت کرد و ایده یک خطی گفت، گفت من فیلم کوتاهی دیدم که در آن نشان می داد رژیم بعث آن زمان شدیداً اجتماعات مذهبی را و دینی را ممنوع نموده بود، مینی بوسی را هُل می دادند به بهانه ای که خراب است، همین طور پیاده پیاده که خودشان را به کربلا برسانند.

تقیانی پور اولین ایده نجلا را کار جنگی مطرح نمود و اضافه کرد: براساس این ایده و تجربیاتی که داشتم شروع کردم درامی شکل بگیرد. ابعاد، نجلا و قهرمان و ضدقهرمان سریال شکل گرفت البته نه در سال 1358 بلکه ایده را بردم به وسط جنگ و در دل اردوگاه های عراقی، اسیری می خواهد فرار کند، مرزها بسته و مجبور است به کربلا برود، بعد با معرفی شدن نویسندگان و این که زمان کم بود نمی توانستم هم بنویسم و هم کارگردانی کنم، از این جهت دو نویسنده آمدند و قصه را در سال 1358 روایت کردند، در آن دوره گشتیم و ماجرای اربعین سرخ را که قرابتی به این فضا دارد پیدا کردند.

استقبال بیننده ها و درخواست صداوسیما قرار شد نجلا2 ساخته گردد حتی عواملِ سریال در این میزگرد تلویزیونی به ساخت این سریال اشاره نموده بودند. تقیانی پور درباره جزئیات داستان فصل دوم گفه بود: اگر قرار شد نجلا2 را بسازیم عبِد را با همین داستان وارد جنگ می کنیم. راهنمایی هاشمی در گفت وگو با مخاطبان هم تأکید کرد که خیلی ها انتظار فصل دوم را داشتند که باید ببینم چه اتفاقی می افتد.

به سراغِ خیرالله تقیانی پور کارگردان سریال نجلا رفتیم و پیگیرِ ساخت فصل دوم شدیم که در چه وضعیتی قرار گرفته است. او گفت: ان شاءالله اگر همه اتفاقات درست پیش برود فراوری فصل دوم نجلا را از خردادماه سال 1400 شروع می کنیم. این روزها مشغول طراحی و آماده کردن فیلمنامه ایم.

وی در مورد جزئیات داستان و لوکیشن های سریال، تأکید کرد: سریال باید در چرخه پیش فراوری و فراوری قرار بگیرد تا بتوانیم درباره لوکیشن ها و مناطقِ فیلمبرداری سریال صحبت کنیم. الان داریم طرح سریال را آماده می کنیم اما فقط می توانم بگویم به اشغال خرمشهر برمی خوریم.

کارگردان سریال نجلا درباره حضور بازیگران فصل اول و اضافه شدن چند بازیگر، توضیح داد: بازیگران قدیمی سریال همه حضور دارند و بازیگرهای جدید به تناسب نقش و اتفاقات جذب خواهیم کرد. اولویت مان با تئاتری ها است که این روزها در شرایط معیشتی و مالی خوبی به سر نمی برند. شاید با بسترِ تلویزیون بتوان این مسائل شان را جبران کرد. به نظر می رسد در این شرایط باید به وسیله سریال سازی به نوعی به هنرمندان کاربلدِ تئاتر ادای احترام کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که برای فصل دوم نجلا چند قسمت درنظر گرفته اید، اضافه کرد: برای فصل دوم سریال نجلا 32 قسمت درنظر گرفته ایم که تصویربرداری آن 6 تا 8 ماه به طول می انجامد؛ حتی محتمل است پخش در رمضان 1401 آماه گردد اما شبکه باید در این باره تصمیم بگیرد.

تقیانی پور در انتها اعلام کرد: ما نجلا را با امام حسین(ع) شروع کردیم و قطعاً سایه شان بالای سر این کار خواهد بود. قطعاً باز هم از امام حسین(ع) حرف های گفتنی خواهیم داشت. اما فضایِ فصل دوم، جنگی است و اصلاً به همین خاطر اشاره نمودم که تا 8 ماه تصویربرداری اش به طول می انجامد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 835

به "فصل دوم سریال نجلا کلید می&zwnjخورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل دوم سریال نجلا کلید می&zwnjخورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید