فاصله واقعیت تا توهّم در طراحی زیبایی لبخند

به گزارش جملات زیبا، لبخند زیبا تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس افراد دارد و با پیشرفت علم دندانپزشکی نوین بخصوص در زمینه درمان های زیبایی و طراحی لبخند زیبا، این روزها شاهد رشد روز افزون بیمارانی هستیم که تمایل دارند درمان هایی همچون کامپوزیت ونیر و لمینیت سرامیکی را جهت طراحی لبخند خود انجام دهند.

فاصله واقعیت تا توهّم در طراحی زیبایی لبخند

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

بهبود لبخند و داشتن لبخند زیبا فرآیندی است که توسط دندانپزشک زیبایی به وسیله یک یا چند روش زیبایی دندان انجام می گردد. این روش های زیبایی عبارتند از:

 • لمینیت دندان یا لمینت سرامیکی
 • ونیر یا کامپوزیت ونیر
 • باندینگ دندان
 • کاشت دندان
 • سفید کردن دندان یا بلیچینگ
 • روکش های دندانی فول و تمام سرامیک دندان
 • اصلاح لبخند لثه ای

با این روش ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان ها اصلاح می گردد و لبخندی زیبا و جذاب به فرد هدیه می گردد. نکته قابل توجه در اصلاح طراحی لبخند این است که، این درمان را تنها افرادی که دارای دندان های نامرتب یا خراب و شکسته، و یا بد رنگ هستند، انجام نمی دهند بلکه برای کسانی که دندان های خوب و سالم دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می توان تغییر مثبت و چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

اما آیا همه افراد کاندید مناسبی برای انجام این درمان های زیبایی هستند؟ آیا قبل از اقدام به انجام این درمان ها نکات خاصی را باید درنظر بگیریم؟

دکتر منصور بابایی متخصص پروتز دندان و دندان پزشکی زیبایی در خصوص اصلاح طرح لبخند و بایدها و نبایدهایی که قبل از انجام این درمان ها باید درنظر بگیریم،برای ما شرح دادند:

درصدی از زیبایی چهره علاوه بر میمیک صورت، به زیبایی و تناسب دندانها و لبخند ارتباط دارد. طراحی زیبایی لبخند،در اصلاح یعنی زیباتر کردن لبخند و شامل هر نوع درمانی می گردد که به منظور زیباتر کردن لبخند بکار می رود .این درمان به دلیل اینکه توسط بیشتر ستاره های هالیوود صورت گرفته است، به لبخند هالیوودی نیز مشهور است. درصورتیکه فکر می کنید به دلیل سایز نامناسب دندان ها، بهم ریختگی و یا رنگ نامناسب آنها، لبخندتان ظاهر زیبایی ندارد، ممکن است شما کاندید مناسبی برای انجام درمان های زیبایی جهت طراحی لبخند باشید.

برای انجام درمان های زیبایی دندانپزشکی، ابتدا لازم است به متخصص پروتز دندانی مراجعه نمایید.پزشک شما در جلسه معاینه، آناتومی دندان، لثه و فک شما را آنالیز می نماید تا مسائل دهان و دندان معین گردد.اگر لثه،خونریزی و عفونت های کوچک و عمیق داشته باشد یا دندان ها پوسیده باشند درمان آن ها در اولویت قرار خواهد گرفت. در درمانهای زیبایی توجه به این نکته لازم است که زیبایی یک مقوله نسبی بوده و تعریف هر فرد از زیبایی با فرد دیگر متفاوت است، به عنوان مثال تعریف شما از زیبایی با همسر ، پدر، مادر یا خواهر شما تفاوت دارد. پس د رصورتیکه تصمیم به انجام درمان های زیبایی دارید، ابتدا بهتر است انتظار خود شما از نتیجه درمان کاملا معین گردد. درصورتیکه فردی هستید که نظر دیگران چون، برای شما خیلی اهمیت دارد، شما فرد مناسبی برای انجام درمان های زیبایی نخواهید بود نظرات متفاوت مرتبا آرامش زندگی شما را برهم خواهند زد.

مورد دیگری که در خصوص درمان های زیبایی حتما باید درنظر داشته باشید؛ داشتن انتظار معقول از نتیجه درمان است. به عنوان مثال گاهی مراجعین ما عکس بازیگری را انتخاب می نمایند و تمایل دارند که بعد از درمان، شبیه عکس این بازیگر شوند که قطعا انتظار درستی از یک درمان زیبایی نیست. در طراحی لبخند، پزشک شما با در نظر دریافت نسبت طول و عرض دندان های شما و هماهنگ کردن خطوط لثه بصورت همراستا و قرینه سعی در ایجاد یک لبخند منحصربه فرد و مختص شما دارد، که مشابه هیچ فرد دیگری نیست و قاعدتا نتیجه درمان باید نسبت به حالت قبل بیمار سنجیده گردد.در این درمان نباید انتظار داشت که انسان دیگری خلق گردد!!!

تاکید می کنم که قبل از انجام هرگونه درمان زیبایی دندانپزشکی به این موارد توجه نمایید:

 • در طراحی لبخند، ابتدا باید پوسیدگی دندان ها برطرف گردد. چرا که پوسیدگی یک دندان سبب می گردد تا دندان های دیگر هم آسیب ببیند. درصورتیکه سریعتر پوسیدگی دندان ها درمان گردد شما هزینه کمتری برای درمان خواهید پرداخت.
 • افرادی که دندان قروچه دارند یا بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی نمایند گزینه های مناسبی برای طراحی لبخند نمی باشند.
 • اگر فردی دهن بین هستید و تمایل دارید که با کوچکترین تغییر در ظاهرتان مرتب نظر دیگران را جویا می شوید و یا نظر دیگران برای شما اهمیت دارد، شما گزینه مناسبی برای انجام درمان زیبایی از جمله طراحی لبخند نیستید.
 • گر تصمیم دارید که طراحی زیبایی لبخند را انجام دهید فقط به فاکتورهایی که برای خود شما اهمیت دارند فکر کنید یا نهایتا نظر فردی را که در زندگیتان نظر او اهمیت دارد را جویا شوید و فقط با او مشورت کنید.
 • در هنگام صحبت با پزشک خود از گفتن کلمات کلی (مثل دوست دارم نتیجه قشنگ باشد یا دوست دارم نتیجه شبیه این عکس باشد...) بپرهیزید چون در این صورت پزشک شما دقیقا متوجه خواسته شما نخواهد شد و نتیجه درمان حتی اگر زیبا باشد چون با خواسته شما فاصله دارد یک درمان شکست خورده خواهد بود.
 • با پزشکتان مشورت کنید و اصلا برای انجام درمان زیبایی عجله نکنید.

پس از در نظر دریافت موارد بالا در صورتیکه کاندید مناسبی برای انجام درمان طراحی زیبایی لبخند هستید و تصمیم خود را برای انجام این درمان گرفته اید حتما قبل از اقدام جهت مشاوره طراحی لبخند به یک متخصص پروتز دندان و دندانپزشکی زیبایی مراجعه نمایید. درصورتیکه این درمان توسط متخصص و به درستی برای شما انجام گردد مطمئن باشید تغییرات چشمگیری در زندگیتان ایجاد نموده و منافع متعددی از نظر زیبایی، سلامتی و افزایش اعتماد به نفس برای شما به همراه خواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 657

به "فاصله واقعیت تا توهّم در طراحی زیبایی لبخند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله واقعیت تا توهّم در طراحی زیبایی لبخند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید