سپاهانی ها به جای ملاقات با پرسپولیس در اتاق استاندار ، حواشی حیرت انگیز

به گزارش جملات زیبا، برگزار نشدن مسابقه تیم های اول و دوم جدول لیگ باردیگر نشان داد که فوتبال ایران گرفتار حواشی حیرت انگیزی شده است تیم سپاهان مدعی است آماده بازی بوده اما به موقع به استادیوم نرسید!

سپاهانی ها به جای ملاقات با پرسپولیس در اتاق استاندار ، حواشی حیرت انگیز

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، تقریبا تمامی فوتبالدوستان ایران در داخل و خارج از کشور منتظر شروع رقابت سپاهان و پرسپولیس بودند. همه اشتیاق شنیدن سوت شروع مسابقه تیم های اول و دوم جدول لیگ برتر را داشتند اما این سوت به صدا در نیامد.

این مرتبه هم فوتبال باشگاهی کشورمان درگیر حواشی حیرت انگیزی شد که مقصر آن ویروس کرونا بود. مسئولان ذی ربط استان اصفهان گفتند که برای کنترل شیوع ویروس کرونا مسابقه باید بدون تماشاگر برگزار گردد.

این مساله باعث اعتراض شدید مسئولان تیم سپاهان از مدیر رسانه ای تیم گرفته تا سرپرست تیم و مدیرعامل باشگاه سپاهان همگی آنها مدعی بودند که اگر این بازی در تهران بود بدون تماشاگر برگزار نمی شد و به شکل ظریفی اتهام حمایت از پرسپولیس را به مسئولانی زدند که بازی را بخاطر سلامت تماشاگران و دستورات بهداشتی بدون تماشاگر گفتند.

حتی فتاحی سرپرست تیم مدعی شد که طرفداران تیم سپاهان حاضرند 3 بر صفر بازنده شویم اما مقابل پرسپولیس بدون تماشاگر بازی نکنیم. از سویی دیگر مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت؛ خواهش می کنم مسابقه این تیم با پرسپولیس به تعویق بیفتد. به هر حال آنچه مسلم است اینکه سپاهان نشان داد در بازی های بزرگ میزبان خوبی برای مسابقات نیست!

در بازی حذفی این تیم مقابل پرسپولیس به خودرو عکاسان و خبرنگاران تهرانی حمله شد، چشمی بینایی اش را از دست داد و ... اکنون نیز که به حکم نهادهای بالادستی مثل وزارت بهداشت و شورای تامین استان قرار بوده بازی بی تماشاگر برگزار گردد تا سلامت تماشاگران برای کنترل ویروس کرونا مهیا باشد این مرتبه سپاهان به موقع به استادیوم نیامد و بهانه آورد که در هتل با مشکل خروج اتوبوس روبرو بوده است. ادعایی که از سویی فرماندهان یگان ویژه انتظامی استان اصفهان ساعتی بعد در گفت و گو با شبکه 3 رد شد!

سپاهان نشان داد بیشتر از آنکه به دنبال بازی جوانمردانه مقابل پرسپولیس است بیشتر به دنبال حواشی و کنترل سکوهاست. سپاهانی ها نشان دادند که حتی به خوبی می توانند دبه نمایند و ادعاهایی را به زبان بیاورند که حتی یکی از مسئولان انتظامی استان اصفهان هم آن را قبول ندارد.

آیا بازی جوانمردانه برای تیمی مثل سپاهان فقط زدن توپ به بیرون هنگام مصدومیت یک بازیکن تعریف شده است؟! بازی جوانمردانه معنایش آن است که در شرایط مساوی مسابقه بدهند نه اینکه ساعت ها قبل از مسابقه به دنبال تنش زایی در فوتبال و جامعه ورزش باشند.

آیا برای برگزاری یک مسابقه بزرگ در اصفهان واقعا باید مزاحم استاندار محترم اصفهان شد؟! آیا معنای بازی جوانمردانه از نظر سپاهانی ها این است؟! اینکه مدیران فدراسیون و سازمان لیگ را تحت فشار لابی های سیاسیون بگذارند تا به خواسته ناحق شان برسند.

سپاهان اگر واقعا خواستار بازی بدون تماشاگر بود و به دنبال ایجاد تنش در فوتبال و ایجاد فضای غبار آلود نبود می توانست زودتر از هتل به سمت استادیوم حرکت کند. می توانست سریع تر بازیکنانش به میدان بیایند حتی زمانی که تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان مدعی بود که بازیکنانش هم اکنون در زمین مسابقه هستند تصاویر تلویزیونی حرف او را نقض می کرد!

آنها برای توجیه کار غیرحرفه ای خود مدام از فینال جام حذفی بین پرسپولیس و داماش گیلانیان در اهواز مثال به زبان می آوردند. آیا اگر اشتباهی بزرگ رخ داد می توان با توسل به آن اشتباه اقدام غیرحرفه ای را توجیه کرد؟! امیر قلعه نویی که مدام دم از معرفت و حرفه ای گری میزند چرا تیمش را زودتر روانه استادیوم نکرد؟!

سپاهان که یکی از بهترین تیم های فوتبال ایران است و قطبی بزرگ در فوتبال است باید در دیدگاهش نسبت به موفقیت در فوتبال تجدید نظر کند و اینکه بخواهند به روش های منسوخ شده از حریفان و پرسپولیس امتیاز بگیرند و به روش های بعضی پدرخوانده های فوتبال بخواهند حریف را عصبی و عاصی نمایند تا در زمین بازیکنان حریف تمرکز لازم را نداشته باشند روش بازی جوانمردانه و فنی برای پیروزی نیست.

پرسپولیس هم عاری از اشکال نیست اما باید قبول کرد در این مسابقه پرسپولیس به موقع در استادیوم حاضر بود و دوبار بازیکنانش گرم کردند اما خبری از سپاهان نشد زیرا به گفته مدیرعامل باشگاه سپاهان مدیران این باشگاه در اتاق استاندار محترم اصفهان در حال کوشش های پشت پرده برای لغو مسابقه بودند و احتمالا بازیکنان تیم هم در هتل و منتظر نتیجه گیری از این لابی سیاسی- ورزشی.

در واقع استفاده از نیروهای سیاسی و دولتی برای دخالت مستقیم در یک بازی فوتبال! آیا معنای استقلال فوتبال و بازی جوانمردانه فوتبال این است؟!

رفتار امروز تیم و باشگاه سپاهان ما را به یاد استقلال و توجیه های عجیب مدیران وقت این باشگاه هنگام برگزاری سوپرجام انداخت اینکه بعد استقلالی ها برای دفاع از حرکت اشتباه خود حتی کار را به نهادهای بین المللی کشاندند اما حاصلی جز شرمندگی برای طرفداران خود نداشتند.

ناگفته نماند سازمان لیگ که در فصل جاری ضعف های زیادی از خود نشان داده است باید در برقراری قوانین در این شرایط محکم تر برخورد کند.

ضعف در برخورد با باشگاه ها در چنین شرایطی همین می گردد که یکی از مهمترین بازی های فصل با چنین وضعی روبرو گردد.

حاصل دیر برگزار شدن لیگ که سودی هم برای جمع شدن حواشی در این فصل نداشته همین می گردد که در شرایط حساسی که این روزها بابت ویروس کرونا در کشور برقرار شده به جای لغو بازی ها سازمان لیگ مجبور گردد بازی ها را در شرایطی برگزار کند که تیم ها نتوانند از شرایط میزبانی خود استفاده نمایند و در نهایت هم که تصمیم به برگزاری بازی با این وضع می گردد یک باشگاه با رفتارهای غیر حرفه ای مانع از برگزاری بازی گردد.

این شرایط برای استقلال و شهرخودرو میزبان هم حاکم بوده اما با وجود مخالفت ها و اعتراضشان به میدان رفته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 297

به "سپاهانی ها به جای ملاقات با پرسپولیس در اتاق استاندار ، حواشی حیرت انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپاهانی ها به جای ملاقات با پرسپولیس در اتاق استاندار ، حواشی حیرت انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید