رعایت تمهیدات بهداشتی در تمامی حوزه های آزمون دکتری

به گزارش جملات زیبا، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در تمامی حوزه های امتحانی دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اطلاع داد.

رعایت تمهیدات بهداشتی در تمامی حوزه های آزمون دکتری

فاطمه زرین آمیزی در گفت وگو با جملات زیبا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: از عصر روز گذشته گزارش تصویری از حوزه های اجرایی آزمون دکتری 99 که به سازمان سنجش ارسال شده است در سایت این سازمان بارگذاری شده و قابل مشاهده برای عموم است.

وی در ادامه توضیح داد: گزارش های فوق نشان دهنده رعایت تمهیدات بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و سازمان سنجش آموزش کشور است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید نمود: وی در ادامه با بیان اینکه حدودا 24 هزار دانشجو در آزمون دکتری سال 99 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته می شوند، گفت: نتایج اولیه این آزمون دهه اول شهریور و نتایج نهایی نیز مهر ماه اعلام خواهد شد.

نتایج اولیه تا دهه اول شهریور اعلام می گردد

زرین گفت: دفترچه آزمون دکتری سال 99 از عصر روز گذشته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و نتایج اولیه این آزمون نیز تا دهه اول شهریور اعلام خواهد.

وی در مورد بعضی اتفاقات نظیر بیرون بردن سوالات کنکور از جلسه و منتشر کردن آن ها در فضای مجازی توسط بعضی داوطلبان گفت: یک مورد عکس از برگه سوالات منتشر شد که ادعا شده بود در جلسه کنکور گرفته شده در صورتی که خود داوطلب اذعان به فریب مراقب آزمون نموده و توانسته دفترچه سوالات را به بیرون از محل آزمون منتقل کند.

وی تاکید نمود:در این زمان آزمون تمام شده بود و بعد از آزمون سازمان سنجش هم دفترچه سوالات را منتشر می نماید و این موارد مسئله ای ایجاد ننموده و خدشه ای به امنیت آزمون نمی زند. البته در این نوع آزمون ها افرادی هستند که تخلف می نمایند در سال های گذشته هم بعضی داوطلبان به رغم انجام بازرسی بدنی به وسیله روش هایی تلفن همراه به داخل جلسه می بردند. بنابراین سال های گذشته هم از این دست اتفاقات داشته ایم.

به گزارش جملات زیبا، آزمون مقطع دکتری سال 99 از ساعت 8 صبح روز گذشته پنج شنبه 9 مردادماه در 60 شهرستان کشور شروع شد و برگزاری آن تا ظهر ادامه داشت.

داوطلبان آزمون دکتری سال جاری برخلاف سال های گذشته به دلیل پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس موظف به رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت شدند به طوری که در این آزمون بازرسی بدنی تمامی داوطلبان حذف و داوطلبان در جلسه آزمون موظف به استفاده از ماسک بودند ضمن اینکه فاصله جایگاه های داوطلبان در آزمون سال جاری حدودا دو برابر افزایش داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 615

به "رعایت تمهیدات بهداشتی در تمامی حوزه های آزمون دکتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت تمهیدات بهداشتی در تمامی حوزه های آزمون دکتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید