رباتی که انرژی خود را با خوردن آلومینیوم تأمین می نماید!

به گزارش جملات زیبا به نقل از نیواطلس، یکی از مزایای استفاده از این روش امکان فراوری ربات هایی سبک و چابک است. زیرا از این طریق باتری از ربات ها حذف می گردد و با توجه به وزن قابل توجه باتری ها، این روش خلاقانه یکی از چالش های فراروی سبک سازی ربات ها را رفع می نماید.

رباتی که انرژی خود را با خوردن آلومینیوم تأمین می نماید!

تا به امروز تنها روش جایگزین تأمین انرژی ربات ها، نصب صفحات خورشیدی بر روی آنها بود. اما این صفحات هم نسبتاً عظیم و شکننده هستند و در محیط های تاریک و کم نور کارآیی ندارند.

در ربات مصرف کننده فلزات به عنوان منبع تأمین انرژی، بعضی اجزای اصلی باتری ها مانند کاتد و الکترولیت ها نصب شده اند. اما به جای آند از هر سطح فلزی و به خصوص آلومینیوم که توسط این ربات بلعیده گردد استفاده می گردد.

کاتد باتری این ربات از کربن ساخته شده و این کربن در درون یک پوشش پلی تترا فلورو اتیلن قرار گرفته و البته نانو میله های پلاتینیومی هم برای افزایش توان فراوری انرژی به این مجموعه اضافه شده است. الکترولیت این باتری هم یک هیدروژل حاوی آب شور است.

با بلعیده شدن فلزات و انتقال آنها به این مجموعه، سطوح فلزی به سرعت اکسید شده و فرایند فراوری برق توسط باتری شروع می گردد. محققان می گویند این نوع باتری نسبت به باتری های مشابه مورد استفاده در ربات ها تا ده برابر کارآیی بیشتری دارد و امید می رود حتی بتوان در آینده از آن در خودروهای برقی نیز استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 440

به "رباتی که انرژی خود را با خوردن آلومینیوم تأمین می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که انرژی خود را با خوردن آلومینیوم تأمین می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید