راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش جملات زیبا، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه امیرکبیر، حسین خالقی گفت: با همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ماموریتی که در مورد تاسیس صندوق پژوهش و فناوری تعریف کردند، از حدود یک سال قبل مقدمات ایجاد صندوق پژوهش و فناوری آماده و مذاکرات به منظور انتخاب سهامداران بخش خصوصی شروع گشت.

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه امیرکبیر

خالقی اضافه نمود: بر طبق مصوبه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، در تاریخ اول اردیبهشت امسال مصوبه تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ شده و مجوز راه اندازی این صندوق نیز به زودی صادر خواهد شد.

مدیر مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر یک صندوق 100 میلیارد ریالی خواهد بود که در این صندوق به جز دانشگاه، چند شرکت معتبر از بخش خصوصی سهامدار هستند و سهم دانشگاه در این صندوق 34 درصد است.

وی اضافه نمود: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر یکی از بازوهای مدیریت فناوری و توسعه نوآوری و مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جهت حمایت از طرح ها و ایده های فناورانه دانشگاه خواهد بود و راه اندازی این صندوق به تکمیل فرآیند تجاری سازی و تبدیل ایده به محصول و ورود محصولات به بازار یاری خواهد کرد.

خالقی گفت: براساس اساسنامه صندوقهای پژوهش و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر می تواند فعالیتهای متنوعی از جمله ارائه تسهیلات بصورت وام، سرمایه گذاری در طرحهای فناورانه، لیزینگ و صدور ضمانت نامه را انجام دهد.

خالقی اضافه نمود: این صندوق همچنین می تواند به عنوان کارگزار ارگان های دولتی عمل کند که از جمله آن تسهیلات و اعتباراتی است که از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکتهای دانش بنیان ارائه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 500

به "راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید