دیده بان حقوق بشر: از زمان ولیعهدی محمد بن سلمان سرکوب مخالفان شدیدتر شده است

به گزارش جملات زیبا، دیده بان حقوق بشر گفت، از زمان به قدرت رسیدن محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد سعودی در ژوئن 2017، سرکوب فعالان و مخالفان نیز در این کشور تشدید شده است.

دیده بان حقوق بشر: از زمان ولیعهدی محمد بن سلمان سرکوب مخالفان شدیدتر شده است

به گزارش گروه بین الملل جملات زیبا به نقل از الجزیره، دیده بان حقوق بشر، روز گذشته در گزارشی گفت که از زمان به قدرت رسیدن محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی سرکوب ها و اقدامات نادرست تشدید شده است.

دیده بان حقوق بشر گفت به رغم اصلاحات تاریخی که بن سلمان به آن دست می زند، ولی از زمانی که در ژوئن 2017 وی به عنوان ولیعهد به قدرت رسیده است، ده ها مخالف در این کشور بازداشت و شکنجه شده اند.

این سازمان حقوقی بازداشت شمار زیاد از شهروندان عربستان طی بازه زمانی کوتاه را محکوم کرد و اضافه کرد: این تعداد بازداشت ها پس از ژوئن 2017 بسیار چشمگیر و متفاوت با دوران گذشته در عربستان است و چنین اقدامات سرکوبگرانه در دوره های قبل در این کشور پادشاهی دیده نشد.

دیده بان حقوق بشر در ادامه، از عدم محاکمه مسئولان قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول در اکتبر 2018، ابراز تاسف نموده است.

دیده بان حقوق بشر با اشاره به بازداشت بیش از 30 مخالف در عربستان سعودی، اعلام نمود که این موج در سپتامبر 2017 با بازداشت مخالفان، از جمله روشنفکران و علمای دینی شروع شد.

در نوامبر سال 2017، مقام های سعودی صدها شاهزاده و تاجر را به اتهام فساد اقتصادی به مدت چندین هفته در هتل معروف ریتز کارلتون در ریاض بازداشت کردند.

دیده بان حقوق بشر در ادامه تأکید کرد: حاکمیت قانون در عربستان سعودی هنوز ضعیف است به طوری که هر زمان که رهبران سیاسی این کشور اراده نمایند، می توانند آن را زیر پا بگذارند.

دیده بان حقوق بشر از سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی خواست برای تضمین حقوق واقعی شهروندان این کشور از جمله آزادی بیان، آزادی تشکل ها و استقلال دستگاه قضایی، دست به اصلاحات واقعی بزنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 3

به "دیده بان حقوق بشر: از زمان ولیعهدی محمد بن سلمان سرکوب مخالفان شدیدتر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر: از زمان ولیعهدی محمد بن سلمان سرکوب مخالفان شدیدتر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید