دو جریمه سنگین برای تاکسی های غیر فعال تهران ، شناسایی این تاکسی ها از چهارشنبه

به گزارش جملات زیبا، معاون نظارت و امور منطقه ها سازمان تاکسیرانی شهر تهران از شناسایی تاکسی های گردشی و تلفنی غیرفعال در تهران از اول شهریور خبر داد و گفت: دو جریمه برای این تاکسی ها در نظر گرفتیم.

دو جریمه سنگین برای تاکسی های غیر فعال تهران ، شناسایی این تاکسی ها از چهارشنبه

به گزارش خبرنگاران، محمد علوی زاده درباره طرح موسوم به لاگ هوشمند در راستای شناسایی تاکسی های گردشی و تلفنی غیر فعال، گفت: از اول شهریور ماه طرحی به نام لاگ هوشمند با هدف شناسایی تاکسی های گردشی و تلفنی غیر فعال در سطح شهر تهران آغاز می شود.

وی با بیان اینکه تاکسی های خطی باید در خط حاضر شوند و ناظر خط نیز فعالیت این نوع تاکسی ها را کنترل می کند، افزود: تاکسی های گردشی و تلفنی باید بطور مداوم در سطح شهر حرکت کنند؛ اما متأسفانه درصد قابل توجهی از این نوع تاکسی ها کم فعالیت هستند که در راستای طرح لاگ هوشمند آنها را شناسایی خواهیم کرد.

علوی زاده با بیان اینکه بر اساس این طرح هر تاکسی گردشی و تلفنی از اول شهریور ماه باید 20 پرداخت الکترونیک داشته باشد، گفت: ما به داده های پرداخت الکترونیک دسترسی داریم و با این معیار می توانیم تاکسی های فعال را از غیر فعال تشخیص دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که با تاکسی های غیر فعال چه برخوردی می شود؟ گفت: اگر تاکسی گردشی و تلفنی پرداخت هوشمند نداشته باشد در مرحله اول به او پیامک ارسال می کنیم مبنی بر اینکه چرا و به چه علت فعالیت ندارد و در ماه بعدی کنترل بیشتری بر روی تاکسی غیر فعال انجام می گیرد و سه مرتبه پیامک به تاکسی های گردشی و تلفنی غیر فعال ارسال می کنیم و اگر باز هم فعالیت نداشته باشند در مرحله اول طرح ترافیک آنها ابطال و بعد از آن سهمیه سوخت شان لغو می شود.

معاون نظارت و امور منطقه ها سازمان تاکسیرانی شهر تهران با تأکید بر اینکه سازمان تاکسیرانی در نظر دارد که امکانات رفاهی ویژه ای برای تاکسیرانان فعال در نظر بگیرد، گفت: ما معتقدیم که تاکسی باید در خدمت حمل و نقل عمومی و نه در خدمت شخص باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1765

به "دو جریمه سنگین برای تاکسی های غیر فعال تهران ، شناسایی این تاکسی ها از چهارشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو جریمه سنگین برای تاکسی های غیر فعال تهران ، شناسایی این تاکسی ها از چهارشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید