دستیابی صد در صدی اسکاتلند به انرژی های تجدیدپذیر در سال 2020

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران/خراسان رضوی سوخت های فسیلی یکی از محرک های اصلی تغییرات آب وهوایی هستند، بنابراین حرکت به سمت انرژی های تجدیدپذیر، یکی از اساسی ترین روش ها در مقابله با این تغییرات محسوب می شوند.

دستیابی صد در صدی اسکاتلند به انرژی های تجدیدپذیر در سال 2020

به گزارش ساینس، کشور اسکاتلند، امسال میزبان اجلاس اقلیمی سازمان ملل در ماه نوامبر است و قصد دارد با عنوان رهبر جهانی در زمینه انرژی پاک میزبان نمونه این اجلاس باشد و با تولید صد درصدی انرژی برق به صورت پاک، به این هدف دست یابد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، اسکاتلند توانسته 59 درصد از انرژی این کشور را از طریق انرژی های تجدیدپذیر، در سال 2015 تولید کند، همچنین در سال 2017 نیز 68.1 درصد از انرژی و در سال 2018، 74.6 درصد را تولید کرده است.

بر اساس صندوق جهانی طبیعت، اسکاتلند در بین ژانویه و ژوئن سال 2019 توانسته 9831320 مگاوات ساعت انرژی باد تولید کند و این انرژی می تواند 182 درصد از کل 4.4 میلیون خانه اسکاتلندی و به عبارتی انرژی صد در صدی خانه های اسکاتلند و شمال انگلیس را تامین کند.

کشور اسکاتلند در زمینه استفاده از نیروهای تجدیدپذیر و به ویژه انرژی باد، پیشرفت های چشمگیری داشته است.

انرژی باد در کشور اسکاتلند، یکی از موارد مهم در منابع انرژی های تجدیدپذیر است، اما این کشور از منابع دیگری از جمله خورشید، گرمای زمین، زیست توده، برق آبی و انرژی موج نیز برای تولید انرژی پاک استفاده می کند.

محققان اظهارکردند: اولین مزرعه بادی شناور دریایی جهان در اسکاتلند ساخته شده است.

دولت اسکاتلند با هدف دستیابی صد در صدی به انرژی های تجدیدپذیر، قصد دارد راستا کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا صفر درصد خود را تا سال 2045 ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 204

به "دستیابی صد در صدی اسکاتلند به انرژی های تجدیدپذیر در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیابی صد در صدی اسکاتلند به انرژی های تجدیدپذیر در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید