دانشگاه های بزرگ و سطح یک در بودجه 99 بیشتر متضرر شده اند

به گزارش جملات زیبا، رئیس دانشگاه تربیت مدرس، تاکید نمود: بودجه این دانشگاه برای سال 98 حدود 300 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و بر اساس لایحه دولت بودجه ما برای سال آینده نیز حدود 5 تا 6 درصد افزایش داشته است و سال آینده سال بسیار سختی خواهد بود و بعضی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های بزرگ و سطح یک در بودجه سال 99 بیشتر متضرر شده اند.

دانشگاه های بزرگ و سطح یک در بودجه 99 بیشتر متضرر شده اند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

دکتر محمد تقی احمدی در گفت و گو با جملات زیبا، ضمن بیان این مطلب گزارشی از آخرین شرایط تخصیص بودجه دانشگاه تربیت مدرس ارائه داد و اظهار کرد: در حال حاضر با گذشت حدود 10 ماه از سال تقریبا 55 درصد از بودجه جاری خود را دریافت نموده ایم در حالی که ما انتظار داشتیم بیش از 70 درصد از بودجه تخصیص می یافت، متاسفانه این شرایط تخصیص بودجه مطالبات زیادی را برای دانشگاه ما ایجاد نموده است.

وی در ادامه توضیح داد: بودجه دانشگاه ها در مقایسه با بودجه بعضی طرح های کشور مبلغ زیادی نیست و انتظار این است که این بودجه تا انتها سال به صورت صد در صدی تخصیص پیدا کند و طی گفت و گو با مسئولین کشور قول تخصیصِ کامل گرفته شده است.

دکتر احمدی تاکید نمود: هنوز بودجه سال 99 در مجلس شورای اسلامی هنوز نهایی نشده است اما ما کوشش خود را می کنیم که بودجه قابل قبولی تخصیص یابد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس در مورد تخصیص یارانه غذای دانشجویی نیز گفت: حدود چند ماه پیش مبلغی با عنوان یارانه تغذیه دریافت شد، اما در این بخش خیلی کمبود بودجه داریم و از این بابت سختی زیادی را برای تامین غذای با کیفیت دانشجویان متحمل می شویم چرا که هم هزینه ها افزایش یافته و هم اعتبار تخصیصی زمینه پایین است و ما مجبور هستیم این مشکل را با درآمدهای خود جبران کنیم. اما برای سال آینده این مساله می تواند سخت تر باشد و نیازمند هستیم که یارانه ویژه خارج از بودجه دانشگاه به دانشجویان به صورت ردیف متمرکز تخصیص یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 183

به "دانشگاه های بزرگ و سطح یک در بودجه 99 بیشتر متضرر شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه های بزرگ و سطح یک در بودجه 99 بیشتر متضرر شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید