خبرنگاران ترامپ به توانایی قایق های تندروی ایران اعتراف کرد

به گزارش جملات زیبا، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا در چرایی فرمان شلیک به سمت قایق های تندروی ایران در صورت نزدیک شدن به ناوهای آمریکایی، اعتراف کرد آنها سلاح های محکم و قابل ملاحظه ای دارند.

خبرنگاران ترامپ به توانایی قایق های تندروی ایران اعتراف کرد

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در نشست خبری روزانه خود درباره شیوع ویروس کرونا در آمریکا که با اختلاف نظر وی با کارشناسان پزشکی نسبت به موج دوم شیوع ویروس کرونا هم همراه بود، این سوال را در پاسخ به اینکه آیا سیاست نظامی آمریکا در قبال ایران تغییر نموده است، مطرح نمود.

وی اضافه نمود: ما نمی خواهیم که قایق های مسلح آنها در اطراف قایق ما بچرخند و اوقات خوشی داشته باشند. ما نمی خواهیم آنها نزدیک قایق های ما باشند. فرمانی را که صادر کردم می دانید و نیازی به تکرار آن نیست.

رئیس جمهوری آمریکا با هدف انتخاباتی همچون سایر مسایل، دولت پیشین را متهم کرد و ادامه داد: تحت دولت اوباما، این رویداد همواره رخ می داد اما تحت دولت من، این فرمان را فوری صادر کردم و هیچ اتفاقی نیفتاد.

ترامپ اضافه نمود: آنها خیلی خوب بودند و مسئله ای وجود نداشت. روز گذشته متوجه شدم که آنها به شکل بسیار نرم تری این کار را انجام داده اند و بار دیگر هم تکرار کردند.

وی اظهار کرد: من گفتم که ما نمی توانیم در قبال آن سکوت کنیم. اگر آنها کشتی ها، کروز و خدمه های ما را در معرض خطر قرار دهند، نمی توانم اجازه دهم اتفاق بیفتند. آنها می توانند برای خارج کردن از آب ها به سمتشان شلیک نمایند.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد: وقتی آنها نزدیک می شوند، این یک تهدید است. آنها سلاح های قابل ملاحظه ای دارند. پس (نیروهای ما) می توانند برای خارج کردن از آبها به سمتشان شلیک نمایند.

موضع گیری درباره ماهواره ایرانی

رئیس جمهوری آمریکا درباره پرتاب ماهواره نور1 هم اظهار کرد: آنها می گویند که این ماهواره برای تلویزیون است، آیا کسی باور می نماید که آنها تلویزیون بهتری در ایران بخواهند؟

ترامپ مدعی شد: این چیزی است که آنها می گویند اما ما بسیار نزدیک تحولات ایران را ملاحظه می کنیم. ما درباره ایران بیشتر از آنچه که اکنون انجام می دهند، می دانیم.

وی این ادعا را بار دیگر تکرار کرد و گفت: ما همه چیز را درباره آن می دانیم. ما آن را رصد می کنیم. می دانستیم که قرار است این کار انجام گردد. ما بسیار نزدیک آن را دنبال می کنیم. آن ها می گویند برای تلویزیون بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 473

به "خبرنگاران ترامپ به توانایی قایق های تندروی ایران اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ به توانایی قایق های تندروی ایران اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید