حمام های عمومی برتر در اروپا ، ده چشمه معدنی (تور ارزان اروپا)

به گزارش جملات زیبا، رفتن به حمام های معدنی دنیا، بخار آرامش بخش، وان های آب داغ و اتاق بخار را با گلچین ما از نقاط گرم طبیعی تجربه کنید، اما نه به قیمت های گزاف استراحتگاه های عظیمی که در کنار چشمه های معدنی وجود دارند. با مجله خبرنگاران همراه باشید تا چشمه های معدنی دنیا و حمام های عمومی برتر اروپا را بشناسید.

حمام های عمومی برتر در اروپا ، ده چشمه معدنی (تور ارزان اروپا)

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

لیکوئید روم (Liquidrom)، برلین

قبل از پیر شدنتان، در یکی از مرکز حمام های عمومی برتر اروپا، با سفری به لیکوئیدروم از نو جوان شوید. این مجموعه یکی از چشمه های معدنی دنیا است که بسیار دوست داشتنی و مد روز می باشد که در همسایگی محله کرویتسبرگ (Kreuzberg) است. در اینجا یک تجربه شیک و لوکس را با قیمت کمی که انتظارش را دارید، به شما هدیه می دهد. در قسمت مرکزی این حمام عمومی شهری، در اتاقی کم نور با سقفی گنبدی شکل، یک استخر با آب شور وجود دارد. اندازه غلظت نمک در آب برای شناور شدنتان در استخر کافی است در حالی که موسیقی آرامبخش نی نوازی که در فضا پخش می گردد، شما را به مسحوری کاملی دچار می نماید. محدوده دیگر در سونا و اتاق های بخار وجود دارد که شامل یک سونای نمک هیمالیایی و یک حمام بیرونی می گردد، جایی که می توانید در هوای جانانه برلین از نوشیدنی خود لذت ببرید.

حمام گِلِرت (Gellert)، بوداپست

زمانی که بوداپست با فرهنگ حمام کردن قدیمی و انتخاب های متعدد ظاهر می گردد و پذیرایی با هر طعمی را در اختیارتان می گذارد، همه آن را به عنوان مقصدی اروپایی می شناسند. از چشمه معدنی در حمام اسچینزی (Schienzy) گرفته تا استراحتی ملایم و بی سر و صدا در حمام باستانی روداس (Rudas)، همگی از چشمه های معدنی دنیا هستند. اولین انتخاب برای آن هایی که در شهری زمستانی استراحت می نمایند، باید حمام گِلِرت (Gellert)، یکی از حمام های عمومی برتر اروپا، باشد که یک عمارت هنری و خیره نماینده است. علاوه بر یک استخر جوشان، طیف وسیعی از استخر های کوچک با آبی سرشار از مواد معدنی موجود در تپه های پشت ساختمان وجود دارد. در حالی که بسیاری از حمام ها در بوداپست جایگاه یا نواحی جداگانه ای برای بانوان و آقایان داشتند، از سال 2013 حمام گلرت مختلط شده است.هزینه برای بزرگسالان از 15 پوند آغاز می گردد.

لوگدالسلوگ (Laugardalslaug)، ریکی اِویک (Reykjavik)

البته که تالاب آبی در بالای فهرست گردش بیشتر بازدیدنمایندگان از ایسلند واقع شده است اما برای آن هایی که می خواهند بدون ترک کردن مرکز آب تنی نمایند، لوگدالسلوگ،دارای یکی از چشمه های معدنی دنیا، استخر گرمایی عالی و ارزان ای است و در شهر، بزرگترین استخر محسوب می گردد. به خوبی یک حمام بخار حرارتی، آنجا برای کسانی که می خواهند در درمان های اضافه دیگری هزینه نمایند، وان داغی دارد که به چشمه معدنی لاوگار (Laugar) متصل می گردد. گزینه دیگر در حومه شهر ماسفولزبِر (Mosfellsbær) در لَگوفِلسلوگ (Lágafellslaug) است که یک استخر در فضای باز، حمام گرم و سونا دارد که شکل دهنده یکی از برترین حمام های معدنی دنیا شده است . هزینه برای بزرگسالان 6.90 پوند و برای بچه ها 1 پوند است.

سونای هِرمانی (Hermanni)، هِلسینکی (Helsinki)

سونای هرمانی یکی از سه سونای عمومی در مرکز فنلاند است که از دهه 1950 ساخته شده است. همان طور که قبلا گزارش کردیم، آن جا مکانی است که می توانید به زندگی روتین هلسینکی ها بپیوندید، جایی که مردمان محلی برای یک بار رفتن در هفته به آن جا از ذوق می میرند. انتظار یک سونا چوبی سفارشی کلاسیک، با فضایی دل پذیر و کاملا آرامش بخش را داشته باشید و حسی ممتاز را در سراسر محیط لمس کنید. هزینه برای بزرگسالان 10 پوند برای بچه ها 3 پوند است.

حمام کلیک علی پاشا، استانبول

یکی دیگر از شهر ها با میراث آب گرم، استانبول است و مکان های زیادی برای انتخاب کردن در آن جا وجود دارد. یکی از مجذوب کننده ترین حمام های معدنی دنیا، حمام کلیک علی پاشا است که در قرن 16 ام ساخته شد و به نام فرمانده نیروی دریایی عثمانی نام گذاری شد. این حمام در سال 2012 پس از بازسازی هفت ساله دوباره گگردده شد. این مجموعه یک ساختمان بزرگ و پیچیده با یک گنبد حمامی بزرگ در شهر است که یک تجربه تشریفاتی از حمام کردن را به شما پیشنهاد می دهد. (انتظار یک تمیز کاری عمیق را داشته باشید). هچنین این امکان وجود دارد که مراقبت از خود را با یک ماساژ بعد از آن ادامه دهید. هزینه برای بزرگسالان برای مراسم حمام 39 پوند، هزینه برای بچه ها 22 پوند و زیر 5 سال مجانی است.

ساندانی بانیا (Sanduny banya)، مسکو

به همان بزرگی که نام برده می گردد ساندانی یک حمام عمومی مجلل و قابل احترام است که یکی از مجذوب کننده ترین حمام های معدنی دنیا است. با دمای هوای مسکو که به مراتب پایین تر از نقطه انجماد می رسد، این حمام برترین مکانی است که در هوای سرد می توانید به آن جا بروید. ساندانی که در سال 1808 پیدا شده قدیمی ترین حمام عمومی در این کشور است که در میان ستون ها، مجسمه ها و ورودی های سنگ مرمری اش حمام های خصوصی، استخر شنا، اتاق های بخار و وان های داغ وجود دارد. گردشگر ها بعلاوه می توانند سه شنبه ها ساعت 4 عصر یک بازدید با پیاده روی از این مکان داشته باشند تا بیشتر در خصوص تاریخ حمام های روسی قبل از آبتنی کردن در آن ها یاد بگیرند. هزینه ها از 23 پوند آغاز می گردد.

بانیا شماره یک (Banya)، لندن

وقتی که نویسنده ما کوین راشبی (Kevin Rushby) برای بازدید از اولین حمام عمومی روسی در لندن پولی پرداخت کرد، خود را به حالت دَمَر خوابیده در اتاق بخار یافت که یک مرد لتونی (Latvian) با برگ های درخت بلوط به آرامی و با دست پُر به او ضربه می زد. حمام بانیا با بسیاری از افراد حزب لندن خریدار پیدا کرد، دلیل این امر، اثر به جای مانده از درمان عالی بود که البته یک تجربه کاملا ملایم نیست اما بعد از یک جلسه شلاق خوردن با یک شاخه کوچک (یک ماساژ وِنیکی) و سپس آبتنی کردن با یک سطل آب یخ در حالی که از عصاره ریشه چغندر و وُدکا در آن استفاده شده، شما آماده خواهید شد تا دوباره در روز دوشنبه رفت و آمد روزانه تان را داشته باشید. 30 پوند برای یک جلسه 2 ساعته، 60 پوند برای یک جلسه 3 ساعته و ماساژ ونیکی(روسی).

حمام ترکی، هروگیت (Harrogate)

حمام ترکی خیره نماینده و تاریخی در شهر چشمه آب گرم هروگیت، با معماری سخاوتمندانه به سبک موریشی (مسلمانان اسپانیا) و اسلامی، چشم انداز قرن 19 امی موثری را به شما ارئه می دهد. این حمام ها که طی سال ها به وسیله افراد سلطنتی مورد بازدید واقع شده اند، در سال 2004 بازسازی شدند و تجربه یک چشمه معدنی را با اتاق بخار، سه تالار با درجه حرارت متفاوت و یک استخر شیرجه ای پیشنهاد می دهد. بعلاوه یک طیف وسیعی از ماساژ های درمانی در آن جا از ماساژ سرِ هندی تا تمرینات درونی ریکی (reiki) وجود دارد. هزینه ها از 50.15 پوند برای جلسه 2 ساعت و نیمی آغاز می گردد.

لازنه نا لودی (Lázně na lodi)، پراگ

یک تجربه چشمه معدنی دیگر در قلب شهر پراگ، لازنه نا لودی است. این مجموعه یک سونا در یک قایق است که به وسیله معماران محلی تمرین اِچ تری تی (H3T) طراحی شده. این سونا در اسکله نَپلِیکا (Náplavka) فضایی برای 16 نفر دارد که می توانند در حال استفاده از آن، از چشم انداز رودخانه و قلعه پراگ لذت ببرند. برترین قسمت اگر چه دویدن در رودخانه ولتوا (Vltava) است برای اینکه کمی خنک شوید. هزینه 2.50 پوند برای 30 دقیقه.

سنترال بادِت (Centralbadet)، استکهلم

این حمام در سال 1904 در مرکز شهر ساخته شد. سنترال بادت یک کاخ هنری مدرن است که بازدید نمایندگان می توانند در محیطی عالی، هم داخل و هم در باغ با شکوه اش خلوت نمایند. این حمام که سراسر با اتاق های سونا و حمام پر شده مکانی عالی برای یوگا و مدیتیشن است و از تراس حمام آفتاب هم در تابستان ها استفاده می گردد. یک حس منحصر بفرد، سلمانی سنتی اش است که اصلاح با تیغ و کف قدیمی را به شما پیشنهاد می نماید. هزینه ها از 22 پوند برای استخر، حمام و سونا آغاز می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 2 بهمن 1401 بروزرسانی: 2 بهمن 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1680

به "حمام های عمومی برتر در اروپا ، ده چشمه معدنی (تور ارزان اروپا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمام های عمومی برتر در اروپا ، ده چشمه معدنی (تور ارزان اروپا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید