تمدید مرخصی 3800 زندانی واجد شرایط در ماه رمضان

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران/خوزستان دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان از تمدید مرخصی 3800 زندانی واجد شرایط در ماه رمضان اطلاع داد.

تمدید مرخصی 3800 زندانی واجد شرایط در ماه رمضان

به گزارش جملات زیبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی زندان های خوزستان، عباس حسینی پویا در اولین جلسه اجرایی بخشنامه تمدید مرخصی صادره رییس قوه قضاییه که به وسیله ارتباط ویدئو کنفرانس با روسای دادگستری ها و دادستان های حوزه های قضایی تابعه استان خوزستان برگزار گردید، گفت: با بخشنامه رئیس قوه قضاییه و دستور رئیس کل دادگستری استان خوزستان، مرخصی بیش از 3800 زندانی واجد شرایط استان در ماه مبارک رمضان تمدید شده است.

وی اضافه نمود: فرایند اعطای مرخصی های بلند مدت به زندانیان واجد شرایط کشور از هفتم اسفند سال گذشته آغاز شد و تا به امروز برای زندانیان واجد شرایط تمدید شده است.

حسینی پویا گفت: کوشش بر این است که در جهت کاهش هدفمند جمعیت کیفری، گام های قاطع و پایدار برداشته گردد. از این رو بیشتر این 3800 زندانی در انتها مرخصی به زندان باز و اشتغال به کار اعزام می شوند و بخش اعظمی از آنان که حسن رفتار و تنبه و ندامت از جرم در آنها مشهود باشد، مشمول عفو و بخشش قرار می گیرند.

دادستان مرکز خوزستان اظهار داشت: در عرصه کاهش جمعیت کیفری برای زندانیان واجد شرایط باید از ظرفیت ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان مرکز استان و شهرستان ها نیز استفاده گردد.

وی یادآور شد: تیم های کارشناسی و نظارتی بر رفتار زندانیان حین استفاده از مرخصی نظارت دارند و در صورت وقوع جرم و ناهنجاری، با آنان برخورد قضائی صورت می پذیرد.

حسینی پویا با اعلام اینکه زندانیان جرایم خاص و خشن، سارقین مسلح، جیب برها و کیف قاپها و قاچاقچیان مسلح و ... از مرخصی و ارفاقات حقوقی برخوردار نمی شوند، گفت: در سیاست کاهش جمعیت کیفری، زندانیانی از امتیازات و رافت قضائی برخوردار می شوند که وجودشان برای امنیت قضائی جامعه آسیب به دنبال ندارد.

وی با رد این ادعا که مرخصی زندانیان جرم در جامعه را زیاد می نماید، گفت: آمارها مبین این است که زندانیان در مدت مرخصی و اشتغال به کار درصد بسیار پایینی امکان مبادرت به بزه دارند و این از میانگین متداول جامعه بسیار پایین تر است.

علی افتخاری معاون قضایی رئیس کل دادگستری و دبیر ستاد کاهش جمعیت کیفری تشکیلات قضایی خوزستان نیز در این نشست گفت: پیگیری سیاست های ستاد کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری استان با به کارگیری همه ظرفیت ها و رعایت اکید جوانب ارتقای امنیت قضایی و اجتماعی و صیانت از آرامش و مردم در مواجهه جامعه جرم، دنبال می گردد و با همکاری موثر دادگستری و زندان در کوتاه مدت و با همت مضاعف مسئولین قضایی مرکز استان و شهرستان ها مفاد این بخشنامه برای زندانیان واجد شرایط در حوزه اعزام به مرخصی تمدید مرخصی و اعمال عفو و بخگرددگی منجر به آزادی با نگاه حدبیشتری به اجرا در خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 471

به "تمدید مرخصی 3800 زندانی واجد شرایط در ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مرخصی 3800 زندانی واجد شرایط در ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید