بدن چه ساعتی از روز شارژ می شود؟!

به گزارش جملات زیبا، اکنون یکی از مسائل اصلی جوامع بی نظمی و جابه جا شدن ساعت خواب است. افراد این روز ها بسیار دیر به خواب می فرایند در نتیجه نمی توانند در ساعت های درست فعالیت داشته باشند و به کارهای خود برسند.

بدن چه ساعتی از روز شارژ می شود؟!

کارشناس سبک زندگی گفت: به طور کلی اعضای اصلی بدن در ساعات 9 تا 12 شب شارژ می شوند و افرادی که در این ساعت ها خواب نیستند نمی توانند انرژی کافی برای روز بعد را به دست بیاورند؛ در نتیجه همیشه خسته هستند.

حسن اکبری، کارشناس سبک زندگی اسلامی در شبکه جام جم از شش ضرورت برای داشتن زندگی سالم از نگاه ابن سینا سخن گفت.

وی به اهمیت ضرورت هایی مانند زمان خواب و تغذیه مناسب پرداخت و تاثیر آن ها بر زندگی را بررسی کرد.

کارشناس سبک زندگی اسلامی گفت: تخصص اصلی من در بخش آسیب شناسی سلول است؛ در گذشته افرادی مانند ابن سینا بدن را با اعضای آن می شناختند، اما اکنون بدن انسان را با توجه به سلول ها می شناسند.

اکبری اضافه کرد: علم امروز می داند 6 میلیون سلول گلبول های قرمز در یک سر اتوماتیک جا می شود. سامانه ای که سلول ها را اداره می کند از یک کشور پیچیده تر است. برای درست کار کردن سامانه سلول ها افراد نیاز به انرژی دارند که به آن ای تی پی می گویند.

کارشناس سبک زندگی اسلامی شرح داد: به طور کلی می توان گفت ساختار سلول ها به اتومبیل ها بسیار شباهت دارد و مانند موتوری هستند که با سوخت فعالیت می کنند.

اکبری ادامه داد: افراد برای فعالیت بهتر سلول ها در بدن باید شش ضرورت را رعایت کنند که ابن سینا نیز به آن ها اشاره کرده است؛ اولین ضرورت برای فعالیت بهتر سلول ها، هوای سالم است. پس از آن می توان به غذای سالم، خواب کافی، ورزش، جذب و دفع صحیح مواد لازم بدن اشاره کرد.

وی ابراز کرد: در نهایت نیز توصیه شده تا افراد از داشتن استرس و اضطراب خودداری کنند و حس خوبی داشته باشند. ضرورت های ذکر شده بین نوزادان و افراد مسن یکی است و افراد بدون توجه به سن خود باید آن ها را رعایت کنند تا زندگی بهتری داشته باشند.

کارشناس سبک زندگی اسلامی اضافه کرد: ابو علی سینا همچنین به ارتباط معنوی انسان با خدا به عنوان یک ضرورت اشاره کرده است. بر اساس شرحات او انسانی که تمام ضرورت های پیشین را رعایت کند، اما رابطه معنوی با خدا نداشته باشد نمی تواند به نهایت سلامت خود برسد.

اکبری اظهار کرد: اکنون یکی از مسائل اصلی جوامع بی نظمی و جابه جا شدن ساعت خواب است. افراد این روز ها بسیار دیر به خواب می فرایند در نتیجه نمی توانند در ساعت های درست فعالیت داشته باشند و به کارهای خود برسند.

وی یادآور شد: افرادی که از ساعت 3 شب تا 3 ظهر می خوابند نمی توانند در جامعه تاثیر مناسبی بگذارند. به طور کلی اعضای اصلی بدن در ساعات 9 الی 12 شب شارژ می شوند و افرادی که در این ساعت ها خواب نیستند نمی توانند انرژی کافی برای ادامه روز بعد را به دست بیاورند در نتیجه همیشه خسته هستند.

کارشناس سبک زندگی اسلامی گفت: در دین اسلام، ائمه اطهار فرمودند که مسلمانان زود می خوابند و زود از خواب برمی خیزند. انسان یک موجود روزگرد است که در زمان روشنایی فعالیت خود را انجام می دهد در نتیجه بهتر است افراد زمان خواب خود را مدیریت کنند. اقداماتی مانند زمانبندی مناسب خواب، ورزش و تغذیه درست می توانند در کیفیت زندگی بسیار کمک کنند.

اکبری ادامه داد: در بدن انسان یک ساعت بیولوژیک وجود دارد که تمام هورمون و سلول های بدن را مدیریت می کند. زمانی که این ساعت خراب می شود مسائلی مانند نازایی و اختلالات هورمونی در افراد شکل می گیرد. این واکنش در خانم ها بیشتر دیده می شود و تاثیر شدیدتری دارد.

وی اضافه کرد: سلامت انسان همچنین در قالب یک مثلث معرفی می شود که تغذیه سالم، دارو و اقدامات درمانی هر ضلع آن هستند. بر اساس این مثلث سلامت متخصصان و پزشکان باید پیش از تجویز دارو ابتدا تغذیه بیمار خود را تغییر دهند تا بهترین راستا را برای سالم شدن مراجع فراهم کنند.

کارشناس سبک زندگی اسلامی اضافه کرد: در نهایت افراد برای سالم زندگی کردن باید از طب سنتی و نو به نوع درست استفاده کنند. اکنون ترکیب این دو طب، پسامدرن نام دارد که در آن ابتدا سبک زندگی بیمار مورد بررسی قرار می گیرد و بعد افراد به سمت مصرف دارو راهنمایی می شوند.

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1607

به "بدن چه ساعتی از روز شارژ می شود؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدن چه ساعتی از روز شارژ می شود؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید