ارتباطی با حمله سایبری به خط لوله کلونیال آمریکا نداریم

به گزارش جملات زیبا، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه ادعای ضد روسی جدید مبنی بر مشارکت این کشور در حمله سایبری به بزرگترین شرکت خط لوله انتقال سوخت آمریکا را رد کرد.

ارتباطی با حمله سایبری به خط لوله کلونیال آمریکا نداریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه ادعای مشارکت در حمله سایبری به کلونیال بزرگترین شرکت خط لوله انتقال سوخت آمریکا را رد کرد.

پسکوف در واکنش به اتهام زنی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که گفته بود باج افزار در روسیه بوده، به خبرگزاری روسی تاس گفت: روسیه ارتباطی با این موضع ندارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا مسکو آماده تعامل با واشنگتن در این خصوص است، گفت آمریکا از همکاری در مبارزه با جرایم اینترنتی خودداری می نماید.

بایدن روز دوشنبه گفته بود: تا به امروز مدرکی بر اساس اطلاعات ما مبنی بر نقش روسیه وجود ندارد. گرچه شواهدی وجود دارد که باج افزار عامل (این حمله سایبری) در روسیه بوده است، آن ها مسئولیت دارند با این مسئله مقابله نمایند.

پیشتر شبکه آمریکایی سی.ان.ان به نقل از یکی از مقام های ارشد سایبری سابق آمریکا مدعی شد که هکرهای پشت پرده حمله سایبری به کلونیال به روسیه مرتبط هستند.

طبق این گزارش، پیش از این گزارش شده بود که گروهی از هکرهای معروف به دارک ساید احتمالاً با حمله به بزرگترین شرکت خط لوله ایالات متحده ارتباط دارند و سی.ان.ان سپس در گزارشی مدعی شد که این گروه هکری مربوط به روسیه است.

این شبکه آمریکایی ادعا کرد که گروه هکرهای دارک ساید به طور معمول کشورهای غیرروس زبان را هدف قرار می دهند.

پیش از این نیز ایالات متحده، اتهاماتی را به روسیه در مورد حملات هکری به شرکت ها و سازمان های آمریکایی وارد آورده بود و این در حالی است که مسکو به طور مکرر هرگونه اتهام در مورد ارتباط داشتن با حملات سایبری را رد نموده است.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه اخیراً در پاسخ به ادعاهای ضدروسی آمریکا گفت: ایالات متحده به طور بی اساس مدعی است که روسیه علیه منابع این کشور حملات سایبری انجام می دهد و خواهان همکاری در فضای سایبری نیست.

روز شنبه 18 اردیبهشت ماه، خبرگزرای رویترز گزارش کرد که شرکت آمریکایی خط لوله کلونیال هدف حمله سایبری قرار گرفته و تمامی شبکه آن قطع شده است.

طبق این گزارش، این شبکه خط لوله، مواد سوختی پالایشگاه های مجاور خلیج مکزیک را به نواحی جنوبی و شرقی آمریکا منتقل می کرد. این شرکت روزانه دو و نیم میلیون بشکه مواد سوختی از جمله بنزین، گازوئیل، سوخت جت و دیگر مشتقات نفتی را به وسیله 8850 کیلومتر خط لوله، جابه جا می کرد.

آمریکا ظرف چند ماه گذشته به یکی از اهداف حملات سایبری سنگین تبدیل شده است. سال گذشته هکرها توانستند به سازمان ها و وزارتخانه های مهم آمریکا دسترسی پیدا نمایند. گفته می گردد این هکرها ظرف مدت چند ماه و به شکل نامحسوس در حال دریافت اطلاعات حساس آمریکا بوده اند.

در پی حمله سایبری به بزرگترین شرکت خط لوله انتقال سوخت آمریکا، مقام های کاخ سفید در 17 ایالت آمریکا اعلام شرایط اضطراری کردند.

شرایط اضطراری تا زمانی که ادامه دارد که مقام های فدرال سرانجام آن را اعلام کند و در غیر این صورت تا ساعت 23:59 به وقت شرقی هشتم ژوئن 2021 (18 خردادماه) ادامه خواهد داشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1162

به "ارتباطی با حمله سایبری به خط لوله کلونیال آمریکا نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباطی با حمله سایبری به خط لوله کلونیال آمریکا نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید