(ویدئو) ماجرای خدمت سربازی مادر و دختر کنار هم!

به گزارش جملات زیبا، لیلا و آمنه، مادر و دختری هستند که در جامعه مردسالار افغانستان یکجا و در کنار هم در صف نیروی ارتش این کشور فعالیت می نمایند.

(ویدئو) ماجرای خدمت سربازی مادر و دختر کنار هم!

به گزارش خبرنگاران، حضور این مادر و دختر در کنار هم در ارتش ملی افغانستان توجه بسیاری را در شبکه های اجتماعی به خود جلب نموده است.

لیلا 37 ساله از 9 سال قبل در قول اردو/ارتش 207 ظفر در هرات کار می نماید و دختر 19 ساله اش آمنه نیز از چند ماه این سو به ارتش پیوسته است.

او می گوید همسر و خانواده اش از اینکه او و دخترش به عنوان سرباز ارتش کار می نمایند، خرسند هستند و افتخار می نمایند.

همسر لیلا مسن و بیکار است و به گفته این سرباز ارتش او همه این سال ها تنها نان آور خانواده اش بوده است.

لیلا مادر 4 دختر دیگر نیز است و می گوید همه آن ها علاقمند کار در ارتش هستند و با رسیدن به سن قانونی به ارتش خواهند پیوست.

او که کودکی را بدون سایه مادر و پدرش، در خانه عمویش در بامیان گذرانده، می گوید وقتی دختر بچه ای بیش نبود همواره با خودش میگفت: کاش دختر نبودم تا می توانستم در سنگر بجنگم. اما حالا او و دخترش باعث تشویق دیگر زنان برای پیوستن به ارتش شده اند.

لیلا می گوید دخترش آمنه نیز از کودکی دوست داشت پلیس گردد. وقتی لباس های کارم را درمیاوردم، لباس هایم را می پوشید و می گفت من سرباز ارتش هستم.

آمنه که مادرش را الگوی زندگی و کارش قرار داده می گوید از همان آوان کودکی با دیدن او در لباس ارتش شوق سرباز شدن به سرش زده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 954

به "(ویدئو) ماجرای خدمت سربازی مادر و دختر کنار هم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) ماجرای خدمت سربازی مادر و دختر کنار هم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید