آغاز دور جدید تعدیل نیرو در موزه کرونازده تیت

به گزارش جملات زیبا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، آغاز دور جدید تعدیل نیرو در موزه کرونازده تیت صورت پذیرفت.

آغاز دور جدید تعدیل نیرو در موزه کرونازده تیت

داستان چیست؟

موزه تیت بریتانیا برای دومین بار در امسال میلادی بدلیل مسائل اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، بخشی از نیروی کار خود را اخراج می نماید. در این دور از تعدیل نیروها، 120 کارمند اخراج می شوند، چیزی معادل 12 درصد از کل نیروی انسانی این مجموعه.

تصمیم به قطع همکاری با این تعداد نیرو در پی آن گرفته می گردد که موزه تیت تقریبا نیمی از سال 2020 را به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل بود و 75 میلیون و 300 هزار از درآمدش را از دست داد. به نقل از روزنامه هنر لندن، این موزه انگلیسی تحت تاثیر ضررهای روزافزون ناشی از تداوم قرنطینه، بدنبال آن است که با تعدیل نیروی انسانی 6 میلیون و 400 هزار دلار پس انداز کند.

در این راستا، مسئولان موزه تیت راه درخواست های مختلف فردی اعم از بازنشستگی زودتر از موعد، کاهش ساعات کاری و مرخصی توافقی را نیز برای کارکنانش باز گذاشته اند.

موزه تیت با به خاتمه رسیدن دومین دور از قرنطینه در انگلیس بازگشایی شد. پیش بینی می گردد مجموع بازیدکننده سالانه این موزه تا خاتمه امسال میلادی به تنها یک میلیون نفر برسد که با برآوردهای اولیه 8 میلیونی اختلاف فاحشی دارد.

ماریا بلشاو (Maria Balshaw)، رئیس موزه تیت و ویکی چیتهم (Vicky Cheetham)، مدیر ارشد عملیاتی این موزه در بیانیه ای مشترک در این باره گفتند: کاهش نیروی انسانی را با اکراه و بی میلی تمام انجام می دهیم. دانش، تجربه و اشتیاق همکارانمان در تیت، قلب تپنده موفقیت ماست و ارزش بالایی برایمان دارد. اما چاره دیگری نداشتیم. برای جان به در بردن از این بحران نمی توانیم گزینه اخراج اجباری برای رسیدن به میزان لازم از صرفه جویی در هزینه ها را کنار بگذاریم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمد: از آنجایی که پیش بینی می گردد صنعت گردشگری تا سال 25/2024 به وضع سابق خود بازنگردد و اقتصاد تا مدتها با پیامدهای قرنطینه دست و پنجه نرم کند، راه منتهی به احیا و بازیابی، مسیری طولانی خواهد داشت.

با شروع قرنطینه و تعطیلی سراسری ناشی از شیوع کرونا در ماه مارس، موزه تیت بدلیل پرداخت متعهدانه حقوق کارکنانش تا خاتمه ماه آوریل مورد تحسین و تشویق نهاده شد، اما با آشکار شدن تاثیرات اقتصادی قرنطینه، بازوی تجاری این موزه 217 کارمند تمام وقت خود را اخراج کرد. از زمان شروع بحران کرونا تا به امروز در مجموع 295 نفر از کارکنان تیت اخراج شده که نیمی از آنها داوطلبانه از این مجموعه جدا شدند.

منبع: همگردی
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 829

به "آغاز دور جدید تعدیل نیرو در موزه کرونازده تیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز دور جدید تعدیل نیرو در موزه کرونازده تیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید