راه اندازی پویش مراقب من باش در گیلان، مردم عادی انگاری نداشته باشند

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران/گیلان مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، از راه اندازی پویش #مراقب-من-باش در گیلان اطلاع داد و گفت: باید دست به دست هم دهیم و با راه اندازی پویش های مردمی، علاوه بر ایجاد حساسیت در مردم جهت افزایش مراقبت های فردی، مانع از سرریز شدن مسافران به گیلان شویم.

راه اندازی پویش مراقب من باش در گیلان، مردم عادی انگاری نداشته باشند

فیروز فاضلی در جلسه کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد مقابله با کرونا در استان گیلان، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور از اسفندماه، اظهار کرد: از همان هفته نخست شیوع بیماری در گیلان کارگروه رسانه و فضای مجازی فعالیت خود را شروع کرد تا علاوه بر از بین بردن جو سنگین، به تنویر افکار عمومی یاری کند.

وی با اشاره به شیوع شایعات در کنار شیوع بیماری کرونا، اضافه نمود: با یاری رسانه های استانی و به وسیله رصد شبکه های خارجی فارسی زبان و رسانه های مکتوب و مجازی سراسری و محلی، اقدام به کنترل و ساماندهی رسانه ای جامعه با موضوع کرونا کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به مدیریت خوب موج اول کرونا در استان، گفت: متاسفانه موج های دوم و سوم شیوع این بیماری شروع شده و شاهد اعمال تعطیلی یک هفته ای در تهران هستیم؛ البته شرایط کرونایی گیلان بد نیست، اما کرونا آتش زیر خاکستر است و نباید این بیماری از پایتخت به استان های شمالی به ویژه گیلان و مازندران کشیده گردد.

فاضلی، با بیان اینکه هجوم مسافران به گیلان در تعطیلات یک هفته ای پیش رو مایه نگرانی است، گفت: متاسفانه در کنار این مسافرت ها، شاهد کاهش سطح مراقبت های فردی در میان گیلانی ها هستیم و استفاده از ماسک کم شده و مردم عملا عادی انگاری دارند.

وی با اشاره به امکانات محدود سیستم بهداشتی و درمانی گیلان، اعلام نمود: باید دست به دست هم دهیم و با راه اندازی پویش های مردمی، علاوه بر ایجاد حساسیت در مردم جهت افزایش مراقبت های فردی، مانع از سرریز شدن مسافران به گیلان شویم.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه مراقبت های فردی باید تبدیل به فرهنگ گردد، مطرح کرد: کرونا شوخی ندارد و دنیا را درگیر نموده و ممکن است تا 10 سال طول بکشد لذا نمی توانیم با تعطیل کردن و بازگشایی مداوم فعالیت های اجتماعی و مالی با این بحران برخورد کنیم.

فاضلی اضافه نمود: بعضی با استفاده از فضاسازی و فشار رسانه ای به دنبال القای تقابل های دوگانه همچون محرم و کرونا، کنکور و کرونا، ورزش و کرونا، مدرسه و کرونا، دانشگاه و کرونا و هنرمندان و کرونا و... هستند، اما با توجه به شرایط مالی جامعه باید اقدام به تداوم فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، هنری و مالی در کنار اهتمام به حفاظت فردی کنیم.

وی از راه اندازی پویش #مراقب-من-باش در گیلان اطلاع داد و یادآور شد: باید مشارکت گیلانی ها را برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی بالا ببریم، زیرا می خواهیم با کرونا زندگی کنیم و زندگی کردن با تقابل معنا ندارد و باید در کنار هم باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 720

به "راه اندازی پویش مراقب من باش در گیلان، مردم عادی انگاری نداشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پویش مراقب من باش در گیلان، مردم عادی انگاری نداشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید