راهیابی 10 تیم به مرحله نهایی جشنواره کارآفرین دانشگاهی

به گزارش جملات زیبا، از 437 طرح ارسال شده از سوی 58 دانشگاه کشور به جشنواره کارآفرین دانشگاهی، 10 تیم به مرحله سوم و نهایی این جشنواره که در دی ماه برگزار خواهد شد، راه یافتند.

راهیابی 10 تیم به مرحله نهایی جشنواره کارآفرین دانشگاهی

به گزارش خبرنگاران، برگزاری دومین جشنواره کارآفرین دانشگاهی (استارپوزال 2020) از بهمن ماه سال 98 مقارن با شیوع کروناویروس شروع شد و با درنظر دریافت تدابیر لازم، در این مدت مخاطبان جشنواره حدود 7 هزار نفرساعت از رویدادهای آموزشی و دوره های توانمندسازی در زمینه تجاری سازی به صورت وبینار استفاده کردند.

با انتشار فراخوان این جشنواره از سوی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در شهریور ماه سال جاری تعداد 437 طرح، از 58 دانشگاه و 25 استان ایران در وبگاه جشنواره به ثبت رسید.

پس از انجام پایش اولیه، 95 ایده دارای پتانسیل تجاری شدن با رویکرد بررسی جنبه های علمی-پژوهشی طرح ها، به مرحله اول داوری راه یافتند و در نهایت 40 طرح به مرحله دوم این رویداد راه پیداکردند.

به گفته حامد ابراهیمی، رئیس جشنواره کارآفرین دانشگاهی، مرحله دوم این رویداد در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار و از این تعداد 10 تیم به عنوان تیم های برتر انتخاب شدند و این تعداد تیم به مرحله سوم و نهایی که مرحله معرفی تیم ها به سرمایه گذار است، راه یافتند. مرحله سوم و اختتامیه این رقابت در دی ماه جاری برگزار خواهد شد.

تیم های راه یافته به مرحله دوم داوری در چهار حوزه فناوری سلامت، کشاورزی و امنیت غذایی و ساخت و تولید و فناوری های نرم و در چهار روز و با حضور 25 داور متخصص از شتابدهنده های تخصصی هر حوزه، صندوق های سرمایه گذاری، هولدینگ های صنعتی، پارک های علم وفناوری، اعضای هیات علمی دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان به رقابت پرداختند.

برگزارکنندگان جشنواره 200 میلیون تومان جایزه نقدی به تیم های برتر، در قالب کمک هزینه توسعه فناوری پرداخت می کنند که سهم سه تیم اول به ترتیب 30، 25 و 20 میلیون تومان خواهد بود. همزمان با برگزاری مراحل داوری، تیم هایی که در مرحله شتابدهی قرارداشته یا نیاز به جذب سرمایه دارند، توسط شتابنده ها و سرمایه گذاران همکار جشنواره مورد حمایت قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 856

به "راهیابی 10 تیم به مرحله نهایی جشنواره کارآفرین دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهیابی 10 تیم به مرحله نهایی جشنواره کارآفرین دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید