در ایتالیای ویروس زده چه می گذرد؟ (

به گزارش جملات زیبا، مقامات ایتالیایی محدودیت های مسافرتی در بیش از 10 شهر را اعمال نموده اند. از این پس ورود و ترک این شهرها به مجوزهای ویژه عبور و مرور احتیاج دارد.

در ایتالیای ویروس زده چه می گذرد؟ (

با ما همراه باشید و با بلیط ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

بازی اینترمیلان و سمپدوریا در سری آ (A) ایتالیا به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و محدودیت سفر به 10 شهر ایتالیا اعمال شد.

به گزارش جملات زیبا به نقل از بی بی سی، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا در روز گذشته از کنسل شدن بعضی از بازی های مهم فوتبال در سری آ این کشور خبر دارد.

کونته در این باره گفت: وینچزو اسپادافورا وزیر ورزش ایتالیا تمام برنامه های ورزشی روز یکشنبه در مناطق ونتو و لومباردی در شمال ایتالیا را به حالت تعلیق درآورد.

تابلوهای شهرداری ایتالیا با نوشته هایی مردم را به ترغیب به خواندن راه های مقابله و پیشگیری با کرونا می نمایند/ عکس: GETTY IMAGES

بازی تیم های ورونا و کالیاری و آتالانتا و ساسولو نیز به تاخیر افتاده است.

اینترمیلان نیز در حساب کاربری توئیتری خود از تاخیر بازی یک شنبه اش اطلاع داد.

بازی تیم زنان آ ث میلان در برابر فیورنتینا در سری آ (A) در روز یکشنبه نیز تعلیق شد.

در روز شنبه نیز بعضی از بازی های فوتبال به تعویق افتادند.

بعضی از بازی های سری ب، س و د در بخش های شمالی ایتالیا متوقف شدند.

در بعضی از مناطق لومباردی مدارس و شرکت ها تعطیل شده اند. مقامات این مناطق از شهفرایندان خواسته اند تا از بخش های تصادف و اورژانس بیمارستان ها دور بمانند.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت: خیابان های ایتالیا در ساکت و بی سرو صدا شده اند، مغازه ها بسته اند و تعداد کمی از مردم در شهر کوچک کودوگنو (Codogno) از خانه های خود بیرون می فرایند. بسیاری از مردم در این شهر کرونا زده از رفتن به سر کار سر باز می زنند.

یک زن جوان به نان پائولا که در حال قدم زدن در نزدیکی ایستگاه قطار این شهر رها شده است در این باره گفت: شهرمان مانند شهر ارواح شده و این موضوع برای ما وحشتناک است.

وی اضافه نمود: مردم در خانه های خود قرنطینه شده اند و هیچ کس به خیابان نمی رود.

ایستگاه قطار این شهر معمولا محل رفت و آمد 15 هزار نفر بود. اما اینک هیچ کس در این ایستگاه بلیط نمی فروشد و هیچ مسافری در این ایستگاه منتظر قطار نیست.

در روزهای گذشته روزانه بیش از 15 هزار نفر در این ایستگاه در حال رفت و آمد بودند. اما اینک ایستگاه بسته شده و کسی در آن حضور ندارد/ عکس: خبرگزاری فرانسه

ایتالیا اولین کشور اروپایی است که خبر مرگ یکی اتباع خود از طریق ویروس کرونا را در روز آدینه و دومین مرگ را در روز شنبه خاطرنشان کرد. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور به ناگهان افزایش یافت و به 79 نفر رسید.

شهر کودوگنو در منطقه لومباردی در شمال ایتالیا به عنوان مرکز جدید شیوع کرونا در شمال ایتالیا شناخته شده است.

در مرکز شهر Codogno ایتالیا، داروخانه ها به دستور مقامات محلی باز مانده اند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

مقامات ایتالیایی محدودیت های مسافرتی در بیش از 10 شهر اعمال نموده اند. از این پس ورود و ترک این شهرها به مجوزهای ویژه عبور و مرور احتیاج دارد.

این ویروس در اواخر دسامبر گذشته در چین ظهور کرد و تا به امروز حدود 2400 نفر را کشته و در بیش از 25 کشور دنیا رواج یافته است.

در شهر Codogno داروخانه ها به دستور مقامات محلی باز است.

محدودیت های سفر و رفت و آمد در 10 شهر ایتالیا اجرایی شده است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

رزا کاوالی مدیر یک داروخانه در این شهر گفت: همه ما ترسیده ایم اما همچنان به امید روزهای خوب هستیم.

وی گفت: ماسک های محافظ از مدت ها قبل فروخته شدند. اما مشتریان اینک خواهان ضدعفونی نماینده ها و الکل و سفیدنماینده ها هستند.

یک زن از معدود افزادی است که در بیرون و از چرخ فروش اسنک و نوشیدنی می خرد.

اریکا که تنها نام خود را اعلام می نماید در این باره گفت: ما سعی داریم آرام باشیم زیرا هل شدن و وحشت کاری ندارد. او اضافه نمود: من غذا را از همین جا تهیه می کنم زیرا معلوم نیست که سوپرمارکت ها در چنین شرایطی باز باشد.

وی هچنین از ترس خود گفت و اضافه نمود: کمی از شرایط نگران هستم و همه ما می توانیم به این ویروس مبتلا شویم. زیرا در یک رستوران کار می کنم و مرتب با مردم در تماسم.

--

بیشتر بخوانید:

پای کرونا به ورزش ایتالیا هم باز شد/ 42 بازی فوتبال به تاخیر افتاد

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا به 79 نفر

نخستین قربانی کرونا در ایتالیا

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 276

به "در ایتالیای ویروس زده چه می گذرد؟ (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ایتالیای ویروس زده چه می گذرد؟ ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید