داورزنی: همه از فرآیند المپیک درس گرفتیم

به گزارش جملات زیبا، تهران (پانا) - رئیس فدراسیون می گوید والیبال تنها رشته ای است که بیشترین حضور بخش خصوصی را دارد.

داورزنی: همه از فرآیند المپیک درس گرفتیم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داوررنی در نشست سه ساعته کمیته فنی فدراسیون والیبال در سال 1400 که امروز (دوشنبه) با موضوع بررسی عملکرد والیبال ایران در سال جاری و برنامه ریزی برای رویدادهای مهم سال آینده برگزار شد، افزود: فرآیند تصمیم گیری برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران در کمیته فنی انجام شد و در نهایت منجر به انتخاب آلکنو شد، اما این سرمربی انتظارات را برآورد نکرد.

وی با تاکید بر این که با هر درخواستی که ازسوی کادر فنی تیم ملی بزرگسالان برای حضور شایسته در لیگ ملت ها و بازی های المپیک مطرح شد، موافقت کردیم، گفت: به خاطر شرایط کرونا تنها بازی های تدارکاتی برای این تیم انجام نشد.

رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که به دلیل نتایج به دست آمده در این دو رویداد از مردم عذرخواهی کردیم، افزود: بعد از نتیجه نگرفتن تیم ملی در این مسابقات اظهاراتی مطرح شد که عدالت کامل در آن رعایت نشده بود. رفتن به المپیک خود یک موفقیت در والیبال محسوب می شود، اما قبول داریم که نتایج به دست آمده در المپیک توکیو و لیگ ملت ها به دور از انتظار بود.

وی ادامه داد: همه از فرآیند المپیک درس گرفتیم که در آینده و در اینگونه نشست ها از این تجارب باید استفاده کنیم تا در نهایت والیبال ایران حضور شایسته ای در رویدادهای مهم جهان داشته باشد.

داورزنی با یادآوری این که درباره نفرات شرکت کننده تیم ایران در بازی های المپیک و قهرمانی مردان آسیا نیز در مشورت با کادر فنی تیم ملی و کمیته فنی، به این نتیجه رسیدیم که در قهرمانی مردان آسیا با ترکیب تیم جوانی شرکت کنیم و خوشبختانه در جام ملت ها با کادر کاملا ایرانی قهرمان شدیم تا ناکامی های المپیک و لیگ ملت ها جبران شود.

وی تاکید کرد: به عقیده بیشتر کارشناسان والیبال، تیم ملی ایران در قهرمانی مردان آسیا عملکرد بسیار خوبی داشت. ژاپن در قهرمانی مردان آسیا با تمام توان به میدان آمد و برای قهرمانی آماده شده بود که با شکست برابر ایران به این هدف نرسید.

رئیس فدراسیون والیبال شرح داد: برای قهرمانی جوانان جهان نیز برنامه ریزی کردیم، اما نتایج بر اساس پیش بینی ها پیش نرفت. یکی از مسائل این جهت به موقع حاضر نشدن بردیا سعادت در تیم جوانان ایران بود. در این زمینه تمامی مکاتبات وجود دارد و متاسفانه طرف کره ای اطلاعات مربوط به مسائل جسمانی این بازیکن را به موقع به ایران اعلام نکرد. موضوعی که به تیم آسیب زد و تعادل تیم را برهم زد.

وی با بیان این که بازی نخست تیم جوانان ایران با بلژیک بود و بردیا باید به این مسابقه می رسید که اینگونه نشد، گفت: اگر بردیا سعادت لیگ ملت ها، به موقع و سالم به مسابقات جهانی ایتالیا میرسید، حتما نتایج به گونه ای دیگر رقم می خورد. البته این تجربه را هم به دست آمد که نباید روی یک بازیکن حساب زیادی باز کنیم.

داورزنی درباره برخی اظهارات مطرح شده در رسانه ها، گفت: اگر فردی در نشست های کمیته فنی اظهار نظری می کند و پای آن بایستد، مسئله ای نیست. اما اگر با موضوعی موافقت کرده است و بعد در گفت وگو با رسانه ها منکر این موضوع شود، کار پسندیده ای نیست.

داورزنی تاکید کرد: فدراسیون مدعی نیست که کارش نقص نداشته، اما اگر تصمیمی بر اساس مشورت و خرد جمعی گرفته شده، باید از آن دفاع کنیم. در سال آینده رویدادهای نزدیک به هم و همزمان داریم که باید از اکنون برای حضور شایسته در آن برنامه ریزی کنیم. به عنوان مثال بازی های آسیایی سه روز قبل از آغاز قهرمانی مردان جهان آغاز خواهد شد و باید برای حضور شایسته در دو رویداد از هم اکنون برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: ازسوی دیگر لیگ ملت ها به روش نو برگزار خواهد شد که تا دوم مردادماه پیگیری می شود و باید برنامه ریزی مناسبی برای این رقابت ها داشته باشیم که نظرات اعضای کمیته فنی در این زمینه بسیار سازنده خواهد بود و در مجموع همانند سال جاری بر اساس تصمیم گیری این کمیته عمل خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: باید برای هر رویداد چند برنامه مختلف با توجه به آرمان والیبال ایران مدنظر داشته باشیم که با هر نوع تغییراتی بتوانیم به روز عمل کنیم. بنابر این موضوع اصلی کمیته فنی در نشست های آینده برنامه ریزی برای تیم های ملی است به گونه ای که به آرمان های تدوین شده دست یابیم.

وی به اظهارات کارشناسان شرکت کننده در این نشست اشاره کرد و گفت: قرار نیست همه اظهارنظرها یک شکل باشد، بلکه باید هر کسی ارزیابی خودش را داشته باشد، اما در نهایت به یک تصمیم جمعی برسیم و در آینده نیز از آن دفاع کنیم. همیشه تاکید کردم که فدراسیون والیبال از نقدها سازنده استقبال می کند و این فرایند نیز ادامه خواهد داشت. در این مدت حتی به مخالفین فدراسیون نیز میدان دادیم تا بیایند برای پیشرفت والیبال با مجموعه همکاری کنند.

داورزنی با بیان این که در تلاش هستیم تا استاندارها را در والیبال افزایش دهیم، گفت: باید همه برای رشد و شکوفایی والیبال تلاش کنیم. والیبال در قلب مردم قرار گرفته است و در حال حاضر همه مردم در هر صنفی که باشند، چهره های والیبال ایران را می شناسند و به آن ها علاقمند هستند. والیبال به مردم احساس غرور داده و اگر در میدانی نتیجه نگیرد، این ناکامی در جامعه کاملا احساس می شود. بنابر این وظیفه سنگینی برعهده فدراسیون است و مسئولین فدراسیون در این جهت نیاز مبرم به مشورت و همفکری کارشناسان و خانواده بزرگ والیبال دارند تا در اینگونه نشست ها، درباره موضوعات مهم تصمیم گیری شود.

وی در خاتمه تاکید کرد: والیبال تنها رشته ای است که بیشترین حضور بخش خصوصی را دارد. در لیگ برتر بیشتریت باشگاه ها از بخش خصوصی است و در لیگ دسته یک نیز این فرایند رشد بسیار خوبی دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1381

به "داورزنی: همه از فرآیند المپیک درس گرفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: همه از فرآیند المپیک درس گرفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید