تندیس بزرگان ورزش را می سازیم، باید به سکوهای پهلوانی برسیم

به گزارش جملات زیبا، رضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از دست نوشته های دنیا پهلوان غلامرضا تختی که امروز سه شنبه در محل کمیته ملی المپیک برگزار گردید، با خیر مقدم به پیشکسوتان کشتی ایران، گفت: سرمایه ما نفت و گاز و موشک و هسته ای نیست بلکه دیانت، فضیلت، معرفت و انسانیت است. از یکصد سال قبل این مملکت نفت استخراج می نماید اما هنور به توسعه نرسیده اما با وجود گذشت قرن ها از حیات سعدی و حافظ تا امروز به امام راحل و انسان های بزرگی چون تختی می رسیم که همه اینها سرمایه های بزرگ این مملکت هستند.

تندیس بزرگان ورزش را می سازیم، باید به سکوهای پهلوانی برسیم

وی ادامه داد: سرمایه ملت یزدانی خرم، طالقانی، حیدری، سوریان و صدها انسان با فضیلت دیگر هستند. ما امروز افتخار می کنیم میزبان انسان های بامرامی هستیم. سرمایه های ما اندوخته بانک مرکزی، نفت و گاز و ... نیست بلکه سرمایه ما آثاری است که در این موزه ورزش می بینیم. در آینده نزدیک تندیس همه بزرگان ورزش را در اینجا خواهیم دید. ما وظیفه داریم بزرگان را تکریم کنیم در غیر اینصورت خدا ما را نمی بخشد.

رئیس کمیته ملی المپیک اعلام نمود: اگر امروز درخت ورزش این سرزمین و درخت پهلوانی سبز است بخاطر ریشه هایی مثل طالقانی یزدانی خرم و سوریان است.

صالحی امیری ادامه داد: کشتی اگر امروز هویت اعتبار و شخصیت دارد بخاطر این بزرگان است. ما باید به سرعت از سکوی قهرمانی بگذریم و به سکوهای پهلوانی برسیم. انسان هایی در تاریخ ماندگار شدند که مرام پهلوانی داشتند. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باور دارند که هر روز و هر ماه باید این بزرگان را به نسل جوان معرفی کنیم. بجای اینکه ما سخن بگوییم این بزرگان باید بیایند و روایت گری نمایند و از سختی ها و دردهای خود بگویند تا بتوانند کام ملت را شیرین نمایند.

وی تاکید نمود:حق بزرگ را امام راحل و شهدای ما و انسان هایی دارند که ما امروز امنیت خود را مدیون آن ها هستیم. همه انسان هایی که در این جغرافیا زحمت کشیده اند باید تکریم شوند و تندیس آن ها در این فضا و فضای بزرگتری که ایجاد خواهیم کرد باید ساخته شوند.

صالحی امیری در ادامه با فراخواندن طالقانی، یزدانی خرم و سوریان خواهان این شد که حضار یک دقیقه بایستند و این 3 بزرگ ورزش ایران را تشویق نمایند.

رییس کمیته ملی المپیک توضیح داد: بسیاری از بزرگان ورزش ما دچار بیماری و مسائل زیادی هستند، وظیفه ماست به همه این عزیزان توجه داشته باشیم. باید کدورت ها را کنار بگذاریم و کوشش کنیم قهرمانان را به سراسر کشور ببریم تا نسل جدید از این عزیزان مرام پهلوانی را بیاموزد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 233

به "تندیس بزرگان ورزش را می سازیم، باید به سکوهای پهلوانی برسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تندیس بزرگان ورزش را می سازیم، باید به سکوهای پهلوانی برسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید