تصاویر، فصل گل و گلاب در فراق توریست

به گزارش جملات زیبا، شهر میمند از توابع شهرستان فیروزآباد استان فارس یکی از کانون های اصلی گل محمدی در فارس است که سالانه بیش از 10 هزار تن گلاب در کارگاه های سنتی و صنعتی این شهر تولید می شود و این حجم تولیدات باعث شده که میمند نقش مهمی در تولید گلاب و اسانس گل محمدی در کشور داشته باشد.

تصاویر، فصل گل و گلاب در فراق توریست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، شهر میمند از توابع شهرستان فیروزآباد استان فارس یکی از کانون های اصلی گل محمدی در فارس است که سالانه بیش از 10 هزار تن گلاب در کارگاه های سنتی و صنعتی این شهر تولید می شود و این حجم تولیدات باعث شده که میمند نقش مهمی در تولید گلاب و اسانس گل محمدی در کشور داشته باشد. از ابتدای اردیبهشت ماه، کار برداشت گل محمدی شروع و هم زمان کارگاه های سنتی و صنعتی مختلف گلاب گیری نیز در گوشه و کنار این شهر فعالیت خود را شروع می کنند.

این ماه موسم گل و گلاب در استان فارس است، این روزها سایه ویروسی منحوس بر سر آن سنگینی می کند. هر سال از ابتدای اردیبهشت تا نیمه خرداد، گلستان های محمدی شهر میمند در قُرق گردشگران بود و مسافر داخلی و خارجی زیادی راهی این شهر می شدند، اما امسال به دلیل شیوع کرونا، تعطیلی مراکز اقامتی و گردشگری و نبود مسافر،رکود بر یکی از مهم ترین قطب های صنعت گلابگیری ایران سایه افکنده است؛ اتفاقی که علاوه بر گلاب میمند فارس، گردشگری این منطقه را هم با آسیب جدی روبرو کرده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1125

به "تصاویر، فصل گل و گلاب در فراق توریست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، فصل گل و گلاب در فراق توریست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید