تور مجارستان: با تور مجازی از مرکز مجارستان تماشا کنید

به گزارش جملات زیبا، بوداپست با کاخ های تاریخی و پارک های بزرگ خود، مرکز زیبای مجارستان است. همراه ما باشید تا از قاب تور مجازی، به این شهر زیبا سفر کنیم.

تور مجارستان: با تور مجازی از مرکز مجارستان تماشا کنید

با ما سفر کنید و با تور مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

با وجود اینکه بوداپست یکی از شهرهای تاریخی و غنی جهان از نظر پیشینه تاریخی است، از نظر فنی، یکی از شهرهای جوان و کم سن وسال جهان به شمار میرود. در سال هایی نه چندان دور از تاریخ کشور مجارستان، مردم این کشور با استقرار در دو شهر بودا (Buda) و ابودا (Obuda) که در دو قسمت متفاوت از رود دانوب واقع شده بودند، زندگی می کردند. این افراد در سال 1873 تصمیم گرفتند به یک شهر بزرگ تر کوچ نمایند.

زندگی در دو شهر بودا و ابودا از سال قرن اول پیش از میلاد مسیح شروع شده بود. در آن سال ها، شهر بودا مرکز اتفاقات مالی مجارستان به حساب می آمد. در سال های قرن 13 میلادی، 2 شهر بودا و ابودا (بودای قدیم) شکل گرفتند. در سال 1867 بود که کشور مجارستان تحت تاثیر حکومت های چک و اتریش که مجارستان رو اداره می کردند، 2 شهر بودا و ابودا را به یک واحد بزرگ تر و مهم تر با نام بوداپست تبدیل کرد. بوداپست به مرکز مجارستان تبدیل شد. مرکز شدن مجارستان در سال 1918 رخ داد. برای همین هم هست که می گوییم این شهر از منظر فنی، یکی از شهرهای جوان قاره سبز به شمار میرود! همراه ما باشید که در این قسمت از تورهای مجازی، به مرکز مجارستان یعنی بوداپست سفر می کنیم.

رخ دادهای نظامی که در جریان این سال ها به شهر نام برده آسیب وارد کردند، بناهای تاریخی فراوانی را برای جهانگرد های حال حاضر این شهر برجای گذاشتند! قلعه بودا یکی از همین بناها است. این بنا یکی از بزرگ ترین و مهم ترین سازه هایی است که روی رودخانه دانوب سروشکل گرفته و آفرینش آن به سال های میان 1247 تا 1265 میلادی برمی گردد.

این قلعه در سال 1987 میلادی به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. مواردی مثل مجلس بوداپست، موزه تاریخ بوداپست، منطقه ها به خصوص مربوط به ماهیگیری و بیشتر، همگی از دیدنی های این شهر به حساب می آیند. علاوه بر دیدنی های این شکلی و سازه های بزرگ تاریخی، بوداپست با پارک های بزرگ، متنوع و زیبایی که دارد، معروف است. حمام هایی که از دوران کهن تاریخی در این شهر برجای مانده اند هم از دیگر دیدنی های شهر تاریخی نام برده هستند. این حمام های خاص و کلاسیک، از قرن های 16 و 17 تحت تاثیر فرهنگ ترکیه به بوداپست و مجارستان نفوذ کردند. حدود 20 حمام مختلف در شهر بوداپست وجود دارد که جهانگرد ها می توانند از آن ها بازدید نمایند.

در ادامه و به لطف بخشی که در ابتدای مطلب واقع شده است، می توانید از بوداپست بازدید کنید. خبرنگاران به صورت روزانه مطالب مختلفی با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری را منتشر می نماید. اگر به این جنس از مطالب علاقه مند هستید، بازدید روزانه از خبرنگاران را از قلم نیاندازید.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1450

به "تور مجارستان: با تور مجازی از مرکز مجارستان تماشا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجارستان: با تور مجازی از مرکز مجارستان تماشا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید