افزایش ظرفیت مسکن ملی در استان تهران

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از افزایش ظرفیت مسکن ملی در استان تهران به 75 هزار واحد مسکونی اطلاع داد.

افزایش ظرفیت مسکن ملی در استان تهران

جهت دریافت خدمات بازسازی داخلی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران محمود محمودزاده در گفت و گو با ایرنا، در مورد آخرین شرایط تامین زمین برای ساخت مسکن ملی در استان تهران، گفت: در مرحله اول و دوم به طور کلی برای75 هزار واحد مسکونی در استان تهران ثبت نام اجرا شده است که اکنون در حال طی مراحل پالایش ثبت نام کنندگان هستیم؛ این ظرفیت در ابتدای طرح مسکن ملی 70 هزار واحد مسکونی بود.

وی گفت: برای تمام ظرفیت های مشخص شده تامین زمین شده است و نکته مهم در طرح اقدام ملی مسکن همین است که تا تامین زمین انجام نگردد ثبت نامی انجام نمی گردد.

محمودزاده در مورد شرایط ساخت مسکن ملی در تهران، گفت: واحدهای مسکونی این طرح در هیچ کلانشهری ساخته نخواهد شد و در شهرهای اطراف کلانشهرها خانه ها ساخته می گردد که برای تهرانی ها در چهار شهر ایوانکی، پرند، پردیس و هشتگرد بخش اعظمی از پروژه ها وارد مرحله ساخت و ساز شده و تا سرانجام دولت تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی گفت: در کلانشهرهایی مثل اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز نیز خانه های مسکن ملی در شهرهای جدید مجاور ساخته خواهد شد اما در شهری مثل قم که شهرک های جدیدی را اطراف خود ندارد مسکن ملی در خود این شهر ساخته خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره شرایط تامین زمین در شهر جدید پردیس، گفت: در ابتدا برای مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی در پردیس تامین زمین شد اما نهایتا زمین تخصیص یافته با معارض روبرو شد و ثبت نام لغو شد.

محمودزاده گفت: به دلیل استقبال زیاد مردم در مرحله اول ثبت نام مسکن ملی، مشکل جدی تامین زمین در این منطقه وجود دارد و اکنون زمین خالی برای ساخت و ساز در پردیس وجود ندارد ندارد و ظرفیت پردیس در همان مرحله نخست طرح مسکن ملی پر شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 316

به "افزایش ظرفیت مسکن ملی در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ظرفیت مسکن ملی در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید