آیا با خرید ارز سهمیه ای یارانه تان قطع می گردد؟

به گزارش جملات زیبا، خرید ارز سهمیه ای با کارت ملی در امسال، ملاکی برای قطع یارانه و تغییر دهک بندی یارانه بگیران از سوی وزارت رفاه است که سخنگوی دولت نیز امروز بر آن تاکید نمود.

آیا با خرید ارز سهمیه ای یارانه تان قطع می گردد؟

به گزارش ایسنا، شاید تا سال گذشته مسئولان سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واکنشی به تاثیر خرید ارز سهمیه ای روی تغییر دهک بندی یارانه بگیران یا حذف یارانه آن ها نداشتند و حتی در بعضی موارد برعکس این موضوع را مطرح می کردند که خرید این ارز موجب حذف یارانه نمی گردد.

اما به نظر می رسد این تصمیم در امسال تغییر نموده و هر شخصی که ارز سهمیه ای با کارت ملی خریداری کند، این اقدام ملاکی برای اعمال این تغییرات است.

دو روز گذشته که تغییراتی در شرایط دریافت ارز سهمیه ای اعمال و اعلام شد، زمزمه هایی مبنی بر تاثیر خرید این ارز در تغییر ارزیابی متقاضیان برای تخصیص یارانه نیز مطرح شد. در این میان، سوالی که برای مردم ایجاد شد این بود که اگر کسی ارز سهمیه ای بخرد، یارانه اش قطع می گردد یا خیر؟

علی بهادری جهرمی - سخنگوی دولت - امروز در حاشیه جلسه هیات دولت درباره منابع مورد آنالیز برای دریافت یارانه اظهار کرد: دریافت ارز 2000 و 5000 یورویی یکی از منابع اطلاعاتی است که وزارت رفاه می تواند از آن برای معین دهک خانوار استفاده کند، زیرا کسانی که ارز می گیرند، عموما جزو افرادی هستند که در دهک بالا قرار دارند. لذا نباید از کارت ملی دیگران چه برای تراکنش مالی و بانکی در داخل مغازه و چه برای دریافت ارز استفاده گردد، زیرا اینها جزو مواردی هستند که برای دهک بندی افراد و خانوارها و پرداخت یا قطع یارانه ملاک قرار می گیرند.

بنابراین مردم باید بیشتر دقت نمایند که کارت ملی خود را در اختیار بعضی سودجویان برای خرید ارز سهمیه ای قرار ندهند تا مشکلاتی از این دست برایشان به وجود نیاید.

منبع: فرارو
انتشار: 17 فروردین 1402 بروزرسانی: 17 فروردین 1402 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1712

به "آیا با خرید ارز سهمیه ای یارانه تان قطع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا با خرید ارز سهمیه ای یارانه تان قطع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید