آخرین جزییات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در خوزستان

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه تقریبا اثری از ملخ در هندیجان و بهبهان وجود ندارد، گفت: در شهرستان های آبادان و خرمشهر 5 تیم عملیاتی فعال شده اند و کار مبارزه با این آفت در این دو شهرستان همچنان ادامه دارد.

آخرین جزییات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در خوزستان

محمد قاسمی نژاد در گفت وگو با جملات زیبا، در خصوص آخرین شرایط هجوم ملخ ها به مزارع خوزستان، اظهار کرد: از تاریخ 2 اسفندماه در مناطقی از شهرستان های هندیجان و بهبهان شاهد حضور ملخ ها بودیم و از آن زمان به بعد، استان در زمینه عملیات مبارزه با این آفت ورود کرد و کار را پیش برد.

وی افزود: با توجه به کانون کوبی های اجرا شده در این دو شهرستان که به عنوان کانون های اصلی هجوم ملخ ها محسوب می شدند، تقریبا اثری از ملخ وجود ندارد مگر اینکه مجددا شاهد ورود دسته های جدید ملخ به این شهرستان ها باشیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان شرح داد: شهرستان های آبادان و خرمشهر از تاریخ 18 اسفندماه درگیر حضور ملخ ها شدند، به شکلی که سه گله میلیونی ملخ وارد برخی از مناطق این دو شهرستان شد و مزارع را با خطر نابودی روبرو کردند.

قاسمی نژاد ادامه داد: از آن روز عملیات مبارزه با هجوم این آفت در آبادان و خرمشهر آغاز شد و به صورت شبانه توانستیم با آن ها مبارزه کنیم و بخشی از آن ها را از بین ببریم. هم اکنون 5 تیم عملیاتی در این دو شهرستان فعال هستند و کار مبارزه با این آفت همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ملخ در آبادان و خرمشهر تحت مدیریت و کنترل است، عنوان کرد: تا شب گذشته، 20 اسفند مجموعا در دو شهرستان آبادان و خرمشهر حدود 700 هکتار از اراضی کشاورزی و نخلستان ها سمپاشی شده اند و در این زمینه بخش مهمی از این آفت از بین رفته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: تا به امروز عملیات پایش و ردیابی ملخ ها در سطح 280 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان اجرا شده و همچنین در سطح 5 هزار هکتار کار سمپاشی در راستای مبارزه با هجوم این آفت اجرا شده است.

قاسمی نژاد با بیان اینکه همچنان احتمال ریزش این آفت در دیگر شهرستان های استان وجود دارد، عنوان کرد: روز گذشته گزارشی را از هجوم این آفت در شهرستان امیدیه داشتیم که با حضور کارشناسان و بررسی اجرا شده، خوشبختانه شاهد آن بودیم که این آفت در اراضی مستقر نشده است و به سمت خارج از کشور حرکت کرده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 347

به "آخرین جزییات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزییات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید