پیش بینی شرایط هوا در تعطیلات آخر هفته

به گزارش جملات زیبا، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد شدید در ارتفاعات بعضی نقاط کشور طی تعطیلات جاری اطلاع داد.

پیش بینی شرایط هوا در تعطیلات آخر هفته

صادق ضیاییان در تبادل نظر با ایسنا درباره شرایط جوی کشور در تعطیلات اظهار کرد: طی روز های پنجشنبه تا شنبه (23 تا 25 شهریور) با فعالیت موج بارشی در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز به ویژه منطقه ها مشرف به دامنه های شمالی و تا حدی ارتفاعات شمال شرق به تناوب بارش و افزایش سرعت وزش باد، احتمال رعدوبرق، ابرناکی و مه آلودگی در منطقه ها مذکور موجب کاهش دید افقی و عمودی می گردد و احتمال انحراف از مسیر های پیمایش وجود دارد بنابراین به همراه داشتن تجهیزات مسیریابی مناسب توصیه می گردد.

وی اضافه کرد: افزایش سرعت باد در قله ها و خط الرأس های مرتفع بیش از 3000 متر خطر سقوط کوهنوردان در این منطقه ها را افزایش می دهد. با توجه به سرمایش در نیمه شمالی کشور و وزش باد شدید شرایط برای تشدید سوزباد مهیا است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا برای منطقه ها مرتفع و قله های بالاتر از 3500 متر در بخش های شمالی کشور، به جهت پرهیز از سرمازدگی شبانه، تجهیزات گرمایشی به ویژه برای شب مانی به همراه داشته باشید.

وی ادامه داد: در بخش هایی از ارتفاعات جنوب کرمان، شمال هرمزگان و بخش هایی از ارتفاعات فارس برای ساعات بعدازظهر افزایش ابر، افزایش سرعت باد، رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ مورد انتظار است. در این روز ها به تغییر شرایط باد و افزایش تراکم ابر بعلاوه رشد عمودی ابر ها توجه گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: در سایر منطقه ها کشور وزش باد و گاهی وزش باد شدید مهمترین پدیده جوی است.

ضیاییان در انتها درباره شرایط جوی ارتفاعات تهران طی تعطیلات جاری توضیح داد: شرایط جوی تهرای آسمان صاف تا نیمه ابری، وزش باد به ویژه برای ساعات بعدازظهر و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1402 بروزرسانی: 23 شهریور 1402 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1774

به "پیش بینی شرایط هوا در تعطیلات آخر هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط هوا در تعطیلات آخر هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید