مرورگر مایکروسافت اج خبرهای جعلی را شناسایی می نماید ، ارسال هشدارهای قرمز و تایید های سبز به کاربران

به گزارش جملات زیبا، مرورگر مایکروسافت اج به کاربران در خصوص خبرهای جعلی هشدار می دهد. این مرورگر به وسیله پلاگین NewsGuard اعتبار سایت های خبری را آنالیز می نماید و به کاربر اطلاع می دهد وبسایت مذکور امن است یا خیر.

مرورگر مایکروسافت اج خبرهای جعلی را شناسایی می نماید ، ارسال هشدارهای قرمز و تایید های سبز به کاربران

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، نسخه تلفن همراه مایکروسافت اج به راحتی می تواند ارزیابی کند که شبکه های اجتماعی یا وبسایت های خبری درست عمل می نمایند یا خیر.

این شرکت افزونه NewsGuard را که البته باید آن را به صورت دستی دانلود کنید روی تمام نسخه های موبایل مرورگر اج قرار داده است. برای استفاده از این افزونه پس از ورود به رتبه بندی اخبار در منوی تنظیمات اج ، هر زمان که شما از یک سایت خبری بازدید می کنید، می توانید نماد سپر NewsGuard را در نوار آدرس مرورگر مشاهده کنید.امنیت صفحات و پایگاه های خبری نیز با رنگ نشان داده می گردد. رنگ سبز یک خروجی قابل اعتماد را نشان می دهد، در حالی که قرمز نشان می دهد شما باید در خصوص آنچه که خواندید شکاک باشید.

در این شرایط چنین پیغامی می گیرید: با احتیاط ادامه دهید. این وب سایت نمی تواند استانداردهای لازم و زیربنایی را در مود شرایط صحت داده ها تایید کند.

این روزها بحث خبرهای جعلی و خبرهای حقیقی به شدت داغ شده است تا جایی که حتی میل آنلاین، وابسته به دیلی میل نیز چندین بار طی ماههای اخیر به سبب انتشار بعضی خبرها جریمه شده است. در نتیجه در مایکروسافت اج نیز برچسب احتیاط کنید گرفته است. در مقابل، نیویورک تایمز یک امتیاز سبز از سامانه تازه اج دریافت نموده و این برچسب می گوید: تأثیر قابل توجهی بر اخبار و بحث های ملی و بین المللی دارد.

به نظر می رسد امتیاز دهی مایکروسافت اج معیارهای مختلفی از جمله انتشار تکراری محتوای غلط، سرفصل های فریبنده و روش های جمع آوری اطلاعات، علاوه بر نشان دادن مالکیت سایت، تاریخ اعتبار و شفافیت سایت ها را شامل می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1660

به "مرورگر مایکروسافت اج خبرهای جعلی را شناسایی می نماید ، ارسال هشدارهای قرمز و تایید های سبز به کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرورگر مایکروسافت اج خبرهای جعلی را شناسایی می نماید ، ارسال هشدارهای قرمز و تایید های سبز به کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید