کرونا، اخراج صدها کارمند غول نفتی آرامکو

به گزارش جملات زیبا، غول نفتی آرامکوی سعودی به دنبال رکود بازار جهانی نفت در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، در ماه جاری اخراج صدها کارمند خود را شروع می نماید.

کرونا، اخراج صدها کارمند غول نفتی آرامکو

به گزارش ایسنا، آرامکو مانند سایر شرکت های عظیم نفتی پس از شیوع پاندمی ویروس کرونا که باعث سقوط شدید تقاضا و قیمت های نفت شد، هزینه سرمایه برای سال 2020 را کاهش داد. غول های نفتی در راستای کاهش هزینه ها حدود 10 تا 15 درصد از نیروی کار خود را تعدیل نموده اند.

منابع مطلع به رویترز اعلام نموده اند که بیشتر مشاغلی که در آرامکو حذف می شوند، خارجی ها هستند. یک منبع مطلع برآورد کرد که 500 نفر اخراج شده اند و تعدیل نیرو در آرامکو بر مبنای عملکرد و اقدامات مشابهی است که هر سال انجام می گیرد.

آرامکو بیش از 70 هزار کارمند دارد.

این شرکت در بیانیه ای بیان کرد آرامکو خود را با فضای کسب و کار بسیار پیچیده و در حال تغییر که ناشی از پاندمی کووید 19 است، تطبیق می دهد. ما مدام هزینه های عملیاتی خود را آنالیز نموده و در مخارجمان در جایی که برای ادامه عملکرد خوب و سودآوری ضروری است، بازنگری می کنیم. ما این بار در مورد اقداماتمان اطلاعاتی منتشر نمی کنیم اما همه اقدامات ما برای تاب آوری و رقابت پذیری طراحی شده و رشد بلندمدت را هدف گرفته است.

بلومبرگ نخستین منبع خبری بود که خبر اخراج ها در آرامکو را منتشر کرد.

در این بین، امین ناصر، مدیرعامل آرامکو بیان کرد این شرکت از نقدینگی و بدهی برای پرداخت 18.75 میلیارد دلار سود نقدی به سهامداران در سه ماهه نخست سال 2020 استفاده خواهد نمود.

این اظهارات پس از تکمیل خرید 70 درصد از سهام غول پتروشیمی سابیک از صندوق سرمایه دولتی عربستان سعودی مطرح شد. ارزش این قرارداد 69.1 میلیارد دلار است و آرامکو پرداخت این مبلغ را در مدت سه سال تا سال 2028 انجام خواهد داد.

شرکت قطر پترولیوم که یکی از عظیمترین شرکتهای انرژی دنیا است هم برای مقابله با افت قیمت نفت و کاهش تقاضا، به اخراج کارگران خارجی و کاهش هزینه اقدام نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، کویت که یکی از تولیدکنندگان عظیم نفت در خلیج فارس است نیز استخدام کارگران خارجی در صنعت نفت را به مدت یک سال متوقف نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 542

به "کرونا، اخراج صدها کارمند غول نفتی آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، اخراج صدها کارمند غول نفتی آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید