کره شمالی بعد از ماه ها انکار شیوع کرونا، واکسن می خواهد

به گزارش جملات زیبا، کره شمالی با آن که حتی یک مورد از ابتلا به کرونا را در این کشور گزارش ننموده است، از گروهی جهانی که به کشور های رو به توسعه درخصوص ایمن سازی یاری می نماید، درخواست واکسن نموده است.

کره شمالی بعد از ماه ها انکار شیوع کرونا، واکسن می خواهد

به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، البته گروه ائتلاف واکسن (Gavi) در این باره بیانیه ای صادر ننموده است.

این ائتلاف ایمن سازی مستقر در سوییس، دسامبر پارسال اعلام نموده بود که ترتیبی داده تا 190 کشور حاضر در این ائتلاف (شامل 98 کشور پردرآمد و 92 کشور کم درآمد و متوسط) به حدود دو میلیارد دوز واکسن های در دست ساخت کرونا دسترسی داشته باشند.

انتظار می رود این ائتلاف در سال 2021 از محل اعتبارات تأمینی از سوی یاری کنندگان، به 92 کشور دارای درآمد کم و متوسط و حائز شرایط تسهیلات جهانی دسترسی به واکسن کرونا، 1.3 میلیارد دوز واکسن مورد تایید را تحویل دهد.

این ائتلاف که کره شمالی نیز در آن عضویت دارد، تا به امروز با آسترازنکا برای دریافت 170 میلیون دوز قرارداد امضا نموده است و با جانسون و جانسون نیز برای دریافت 500 میلیون دوز تفاهم نامه امضا نموده است.

انتظار می رود بعد از آن که مراجع تنظیم مقررات تاییدیه های لازم را صادر کردند، ارسال نخستین محموله ها از سه ماهه نخست سال 2021 شروع گردد.

این در حالی است که حکومت کیم جونگ اون بعد از آزمایش هزاران مظنون به بیماری کرونا، وجود حتی یک مورد ابتلا را در این کشور انکار نموده است که باور آن برای بسیاری سخت است.

در واقع روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست در اوایل ماه مارس گزارش داده بود حدود 200 سرباز کره شمالی بر اثر ابتلا به کرونا رو به مرگ هستند و هزاران نفر دیگر هم در قرنطینه قرار گرفته اند، اما این همه گیری هم در موضع رسمی رهبران کره شمالی تغییری نداد.

این کشور در اواخر ژانویه پارسال و پس از همه گیر شدن کرونا نظارت های مرزی را تشدید و سفر های بین المللی را ممنوع نمود تا زیرساخت درمانی شکننده خود را حفظ کند.

کره شمالی همچنین اقدامات سخت گیرانه فزاینده ای انجام داد تا از ورود کرونا به کشور جلوگیری کند و از جمله یکی از مقامات رسمی را بابت زیر پا گذاشتن مقررات قرنطینه کرونا اعدام کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 900

به "کره شمالی بعد از ماه ها انکار شیوع کرونا، واکسن می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی بعد از ماه ها انکار شیوع کرونا، واکسن می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید